Genel Sağlık Sigortası (GSS) Yatıran 2022 Engelli Maaşı Alabilir Mi?

GSS engelli maaşı almak için bir engel olarak karşımıza çıkarken, yeni 2022 maaşı düzenlemesi sonrasında GSS ödeyenlere de engelli maaşı alma hakkı verilmektedir.  Genel Sağlık Sigortası olana engelli maaşı devlet kurumları tarafından verilmektedir. Önceki düzene göre kişinin önceden veya güncel olarak genel sağlık sigortası yatırıyor olması, engelli maaşı almaya engel olarak görülüyordu. Engelli maaşı sigorta şartları arasına yeniden eklenen bu özellik tamamen vatandaş lehinde hizmet veriyor.

Engelli maaşı almak hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayarak engelli maaşı alma koşulları başta olmak üzere, hemen her türlü yasal soruya cevap bulabilirsiniz. Devlet, sizlerin daha doğrusu engelli olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere iki kurumu seferber etmektedir.

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama 2019 (Güncel İçerik)

Genel Sağlık Sigortası

E-Devlete Nasıl Girilir? E-Devlete Giriş Nasıl Yapılır? (video)

Engelli Maaşı (2022 Aylığı) Genel Sağlık Sigortası Nedir?

Ülkemizde Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı gelir kaynaklarına bağlı olarak görev yapan Devlet hastaneleri bulunmaktadır. 2022 maaşı genel sağlık sigortası şartının kaldırılması, bu hastanelerden faydalanmak için ödemeniz gereken ücreti ödemeseniz bile engelli maaşı alabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Bu sigorta 18 yaş altı Genel Sağlık Sigortası adı altında çocuklara ücretsiz olarak verilmektedir. Vatandaşların acil başta olmak üzere devlet tarafından sunulan her türlü sağlık hizmetine dahil olmasına vesile olan bu Genel Sağlık Sigortası uygulaması, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından denetim altında tutulmaktadır. 60 pirim borcuna kadar herkes devlet hastanelerinden faydalanabilir. Detaylı için aşağıdaki içeriğimize hemen tıklayın. Orada Genel Sağlık Sigortası hakkında da bilgiler yer alıyor.

Genel Sağlık Sigortası Borcuna İtiraz

İsteğe Bağlı Sigorta Prim Ücretleri Ne Kadar?

Nakdi Yardım Sorgulama | Nakdi Yardım Nasıl Alınır?

Engelli Maaşı Almak Kolay Mı? (GSS Affı) 2022 Maaşı Almak Daha Da Kolaylaşacak!

Engelli maaşı kolay mı sorusunu soranlar için bu içerikte verilen mesajı bir de gelecek boyutunu inceleyelim. Engellilere verilen bu sosyal hak sayesinde, çalışma olanağı kısıtlı olan veya hiç olmayan engelli bireylere sosyal destek ve telafi ödemesi yapılmaktadır. 2022 maaşı almak zor mu sorusunu sormak hiç de doğru değildir. Bu maaşı almak için %40 ve üzerinde engelli olmanız, ayrıca sosyal ve maddi olanaklarınızında belli bir sınırın altında olması gerekmektedir. Aksi halde size maaş verilmeyecektir. Engelli olmanız ve sosyal haklarınızın da bu sınırı destekliyor olması sonrasında engelli maaşı almak çok daha kolay olacaktır.

SGK Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

5 Comments
  1. Aralık 3, 2019
    • Aralık 5, 2019
  2. Haziran 15, 2019
    • Haziran 16, 2019
    • Aralık 3, 2019

SGK Uzmanına Sorunuzu Sorabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir