SGK Bilgi

E-Devlete Nasıl Girilir? E-Devlete Giriş Nasıl Yapılır? (video)

25.08.2018
360
E-Devlete Nasıl Girilir? E-Devlete Giriş Nasıl Yapılır? (video)

E-Devlete nasıl girilir sorusunu soranlar için, E-Devlet giriş yapma konusundan tutun da E-Devlet şifre alma internetten olabilir mi konusuna kadar her şeyi anlattık. E-Devlete giriş yapmak için ihtiyacınız olan hemen her şeyi bu makale bünyesinde bulabilirsiniz. E-Devlet giriş işlemleri için çok da üstün bir bilgisayar bilgisine sahip olmanıza gerek yok. E-Devlet indir şeklinde bir arama yapmanıza gerek yoktur. Çünkü E-Devlet sitesi bir web tarayıcı ile görüntülenebilir. Bir program değildir.

E-Devlet şifresi alma işlemi sonrasında, herhangi bir tarayıcıdan (örn. Chrome üzerinden Google’a girerek.) bu sisteme ulaşabilirsiniz. E-Devlet şifresi nasıl alınır sorusunu soranlara bir kez daha dönecek olursak, E-Devlet şifresi internetten ne yazık ki alınamaz. İnternetten E-Devlet şifresi alma şeklinde aramalar yapıp yalancı ve doğru olmayan sitelere girmeyin. İnternet üzerinden E-Devlet şifresi alamayacağınız gerçeğini belirttikten sonra, dilerseniz E-Devlet şifresi nasıl alınır sorusuna daha yakından bakalım.

Telefonla E-Devlet şifresi alma konusunda verilen hizmetlere de daha yakından değineceğiz. E-Devlet şifresi almak için muhakkak PTT şubelerine gitmeniz gerekmektedir. PTT’ye gitmeden E-Devlet şifresi almak ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Yeni E-Devlet şifresi alma ücreti ve E-Devlet şifresi alma ücreti adı altında vatandaşlara sunulan bu hizmete odaklı olarak tek sefere mahsus 2 TL alınmaktadır. E-Devlet şifresini kaybedip yeniden şifre almak ücreti ise biraz daha fazladır. Yeniden E-Devlet şifresi alma ücreti güncel verilere göre 4 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücreti her ne bedel karşılığı olursa olsun, ilk alımdan sonraki her E-Devlet şifresi alma işlemi esnasında ödemeniz gerekmektedir.

E-Devlet Şifresi Nereden Alınır?

E-Devlete girmek hemen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tarafından bilinmesi gereken bir eylemdir. E-Devlet sisteme giriş yapma işlemi için ultra üstün bir bilgisayar bilginiz olmasına gerek yoktur. E-Devlet tasarımı ile tüm vatandaşlar tarafından rahatça kullanılabilecek hale getirilmiştir. Bu sayede, yediden yetmişe hemen herkes E-Devlet giriş işlemini yapabilir. E-Devlete kayıt olma işlemi hakkında ve giriş işlemleri hakkında sizlere bilmeniz gereken hemen her şeyi aktaracağız. E-Devlet güvenilir mi sorusunu soranlara da bir çift lafımız var. Dilerseniz hemen zaman kaybetmeden başlayalım.

e devlet giriş

E-Devlet şifresi nereden alınır sorusunu soranlar için de bir cevap verelim. Devlet şifresi almak için en yakın PTT binasına gitmeniz gerekmektedir. PTT’den E-Devlet şifresi almak için size en yakın PTT şubesini merak ediyorsanız, E-Devlet şifresi nasıl alınır başlığı altında bu sorgulamayı da nasıl yapacağınızı anlattık.

E-Devlet Giriş İçin E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet şifresi almak oldukça kolaydır. Bunun için yani E-Devlet için şifre alma eylemi için aşağıdaki adımları uygulamanız fazlasıyla yeterli olacaktır. E-Devlet şifre alma işleminde ücret ve diğer bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Telefonla E-Devlet Şifresi Almak İsteyenler İçin:

 • En yakın PTT şubesine gidin.
 • Sıraya girin.
 • E-Devlet şifresi almak isteyen kişi ve kimliği orada olmalıdır.
 • Kimliğinizi ilgili görevliye verin ve PTT’den E-Devlet şifresi almak istediğinizi belirtin.
 • Sonrasında sizden telefon numaranız istenecektir. Söyleyin.
 • Cebinize gelecek olan SMS ile E-Devlet şifresi edinme eylemini başarıyla tamamlarsınız.
 • E-Devlet şifre alma ücreti olarak 2 TL ödeme yapın ve PTT dairesinden çıkın.

Telefonu Olmayanlar İçin E-Devlet Şifresi Alma

 • Yukarıda yer alan işlemleri telefon numarası aşamasına kadar uygulayın.
 • Burada vezne görevlisine telefonum yok diyin ve kimlik numarasından almak istediğinizi belirtin.
 • Sonrasında size E-Devlet şifre zarfı içerisinde giriş şifreniz verilecektir. Telefonsuz E-Devlet kullanmak istemeniz durumunda da E-Devlet şifre alma ücreti olarak 2 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.

E-Devlet Giriş Nasıl Yapılır? E-Devlet Sisteme Giriş Yapma Rehberi!

E-Devlet giriş yapma işlemi için dikkatli olmanız gereken birkaç nokta bulunmaktadır. E-Devlet sisteme giriş için sisteme giriş yapmak üzere kullandığınız cihazın aşağıdaki önlemlere sahip olduğunu teyit edin.

 • Kullanılan cihaz, kişisel cihazınız olsun internet kafede e-devlete girmek tehlikelidir.
 • Kullanılan cihaz, içerisinde kötü amaçlı yazılım ve güvenlik sorunu barındırmamalı.
 • Kullanılan cihaz, güvenli ve kişisel bir internet ağına bağlı olmalıdır.

Sonrasında E-Devlet sitesi üzerinden giriş sağlamak için doğru bağlantıya tıklamanız gerekir. E-Devlet yazıp en üstte çıkan linke yani https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresine tıklayın.  Eğer giriş bilgisi olmayan bir sayfaya girdiyseniz, e-devlete giriş yapma işlemi için sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklayın. Oradan yine E-Devlet giriş sayfası içerisinde ulaşabilirsiniz.

E-Devlete nasıl giriş yapılır diyenler için aşağıda adım adım anlattık.

 • Google’a “E-DEVLET GİRİŞ” yazın.
 • Doğru siteye girdiğinizden ve adres çubuğunda yeşil güvenlik sertifikasının olduğundan emin olun.  şeklinde yazılı olması gerekir. O kısım eğer kırmızı renkte ise giriş yapmayın.
 • Sonrasında kimlik numaranızı girin.
 • Sonrasında aldığınız E-Devlet şifresi karakterlerini büyük küçük harfe dikkat ederek tuşlayın. Eğer aşağıda E-Devlet Capslook açık yazıyorsa, klavyeniz üzerinden sadece büyük harflerin çıkacağı belirtilmektedir. Sol tarafta yer alan Capslook tuşuna basarak sorunu çözebilirsiniz.
E-Devlete Nasıl Girilir? (Video) E-Devlet Giriş Videolu Anlatım!

E-Devlet videolu anlatım sayesinde E-Devlet giriş videosu üzerinden nasıl bir işlem yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. E-Devlet kullanma videosu adı altında sitemize özel olarak hazırlanan video aşağıda bulunmaktadır.

Telefondan E-Devlet Mobil Uygulamasına Nasıl Girişi Yapılır?

Mobil E-Devlet uygulaması oldukça büyük bir kolaylık sunmaktadır. Mobil E-Devlet giriş ile, hemen her türlü işleminizi telefon üzerinden halletme fırsatı bulabilirsiniz. Telefon E-Devlet uygulaması için E-Devlet indirme linkleri aşağıda bulunmaktadır. E-Devlet mobil indir linkleri için cihazınız Apple marka ise E-Devlet iOS indirme linkini seçmeli, eğer cihazınız Apple haricinde başka bir markaysa Android E-Devlet indirme linkine tıklamanız gerekir.

E-Devlet İndirme

E-Devlet iOS indirme linki için buraya tıklamanız yeterlidir.

E-Devlet android indirme linki için buraya tıklamanız yeterlidir.

E-Devlet indirme konusunda dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Uygulama marketlere direkt olarak verilen bu linkler haricinde hiçbir yerden E-Devlet mobil indirme işlemi yapmayın. Özellikle Android kullanıcıları için E-Devlet APK indirme gibi bir talepte bulunmak bilgilerinizin çalınmasına neden olabilir. Bu noktada dikkatli olmanız gerekmektedir.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.