SGK Bilgi

Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgulama

SGK
09.09.2018
140
Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgulama

Ziraat Bankası rapor parası sorgulama her çalışan tarafından merak edilen bir konudur. Günümüz dünyasında, kişilerin iş hayatında bir rahatsızlık geçirerek iş görmez hale gelmesi, oldukça olanak dahilinde bir durumdur. Böylesi kazalar ve hayat odaklı sorunlar yaşanabilir. Aslına bakılırsa bu durumlar her zamanda olumsuzluk anlamına gelmez. Eğer hanımefendi de doğum yapıyorsa, bu durumda analık bahanesiyle SGK kişiye çalışmadığı halde rapor parası ödeyecektir. Ziraat Bankası rapor parası yattı mı sorusunu soranlar için bazı tavsiyelerimiz olacak. Bu para, kişinin resmi kaynaklara bağlı olarak sorunlu olması nedeniyle verilmektedir.

Çalışılmayan dönemde, kişilerin maddi olarak mağdur olmaması için bu tarz uygulamalar “sigortalıya verilen haklar” kapsamında uygulanmaktadır. Rapor parası sayesinde, kişiler başlarına bir iş geldiğinde ev geçimlerinde sorun yaşamazlar. Rapor parası sorgulama konusunda hemen her ayrıntıyı çekmeden sizlerle paylaşacağız. TC ile rapor parası sorgulama işlemi yapmak isteyenler de yine burada yer alan bilgilerden faydalanarak taraflarına verilen rapor parası ödeneğinden faydalanabilirler.

Nakdi Yardım Sorgulama | Nakdi Yardım Nasıl Alınır?

Rapor parası ne zaman yatar sorusunu soranlar, bu para çok durdurulmadan yerine teslim edilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödemesi yapılan bu ödenek, kişilerin hayat standartlarını etkilediği için hiçbir şekilde engellenmeden zamanında ödenmektedir. 20 günlük bir süre uygun görülen bu ödemede, net yatacağı tarihi öğrenmek için başvuru yapılan daha doğrusu bağlı olan SGK Müdürlüğüne gitmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgulama

Rapor sorgulama telefon üzerinden de yapılabilir. Dilerseniz bu konuda da bilgi verelim ancak önceliğimiz Ziraat Bankası üzerinden sorgulama yaparak bilgi almaktır. Rapor sorgulama işlemi yapmak isteyenler, direkt olarak kendi kimlik bilgilerini kullanarak ilerleyebilir. Tc ile rapor parası sorgulama makalemizin detaylarına yavaşça adım atıyoruz. Mesleki hastalık, rahatsızlık, meslek kazaları, normal kazalar, doğum yapanlar ve diğer yöneltici bahanelerle bir şekilde iş gücünden geri kalanlar bu parayı SGK kurumlarından alabilirler. Bu paranın alınması çalışanın yasal bir hakkıdır ve kimse karışamaz.

Rapor Parası Sorgulama  PTT, Telefon, Ziraat Bankası Rapor Parası

Eğer başınıza resmi kaynaklarda kolayca ispatlanabilir bir olay geldiyse ve bu durum çalışmanıza dolayısıyla da para kazanmanıza engel oluyorsa, bu durumda hemen Sosyal Güvenlik Kurumu ve çalıştığını insan kaynakları departmanı ile iletişime geçin. Rapor parası almak devlet tarafından tüm sigortalı çalışanlara verilen sosyal bir haktır. Yapılan sigorta ve sizlerin maaşından kesilen sigorta ödenekleri havaya gitsin ve sadece emekliliğe yarasın diye alınmaz. Birçok temel alım sebebi olabilmektedir. Bu haklarınızı 5 sene içerisinde kullanmanız gerekir. Ödemeleri 5 sene içerisinde çekmezseniz bu durumda para alma hakkınız yanar.

Rapor Parası Sorgulama

Çalışan Anneye Doğum Parası

Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?

 • Rapor parası sorgulama Ziraat Bankası
 • TC ile rapor parası sorgulama
 • Ziraat Bankası rapor parası ödeme günleri
 • Rapor parası sorgulama telefon numarası
 • Rapor parası sorgulama
 • Rapor parası ne zaman yatar? 
 • TC kimlik bilgileriyle rapor parası sorgulama yapmak için 

İnternet Bankacılığı Rapor Parası Sorgulama

İnternet bankacılığı rapor parası sorgulama fırsatları elbette bulunmaktadır. Günümüz şartları altında gelişen teknoloji ve iletişim çağı, bizlerin uzaktan dahi olsa hemen her türlü bilgiye ulaşmasına katkı sağlıyor. Rapor parası alan birisinin, bu paraya ilgili çalışmadığı dönemde ihtiyaç duyacağını bile Sosyal Güvenlik Kurumu, tamamen bu sıkı tutumla hareket etmektedir. İnternet bankacılığından rapor sorgulaması yapılamıyor olsa bile, aynı mantıkla çalışan E-Devlet rapor parası sorgulama hizmeti gündemdir.

E-Devlet üzerinden rapor parası sorgulaması yapmak çok kolaydır. Türkiye Vatandaşı olan birisinin hemen her türlü işini kolayca yapabildiği E-Devlet, yine rapor parası konusunda da insanlara hizmet vermektedir. Bunun yapılabilmesi için E-Devlet platformu hakkında “şifre alma” ve “giriş yapma” başlıklarını bilmeniz gerekir. Biliyorsanız hemen maddeli anlatıma geçin ve uygulamaya başlayın. Eğer E-Devlet hakkında bilginiz yoksa, E-Devlet hakkında neler yapmanız gerektiğini oldukça ayrıntılı bir şekilde anlattık. Aşağıdaki kırmızı kutuya tıklayarak hemen bunları öğrenme fırsatı bulabilirsiniz.

Bu ödeme resmi kaynaklarda işgörmezlik ödemesi olarak lanse edilmektedir. İş görmeyen veya iş gücünde kayba uğrayan kimselere bu ödemeler yapılmaktadır. Bu ödemeler sayesinde, kişilerin ilgili zor zamanlarında sorun yaşaması önlenir. 4A işgörmezlik ödemesi ve 4B işgörmezlik ödemesi için aşağıdaki sorgulama adımlarını uygulamanız faydalı olacaktır.

 • Buraya tıklayarak rapor parası sorgulama-işgörmezlik ödemesi sorgulama ekranına erişim.
 • Sonrasında başta kimlik numaranız olmak üzere, E-Devlet şifrenizi de tuşlayarak giriş yapın.
 • Sonrasında karşınıza çıkan ekranda işgörmezlik ödemesi ve rapor parası hakkında genel bilgiler yer alacaktır.

Bu sorgulama sayesinde, kişinin alması mümkün olan rapor parası hakkında şu tarz bilgiler elde edilmektedir. Bu bilgilerin paylaşılması veya görüntülenmesi doğru değildir.

 • Rapor parası ödeme bitiş türü
 • Rapor parası alma sebebi
 • Ödenen rapor parası tutarı
 • Rapor parası ödeme durumu
 • Bankaya gönderilip, gönderilmediği
 • Şubelerden Rapor Parası Sorgulama

Şubeden Rapor parası sorgulama hizmeti de yine Ziraat Bankası tarafından sorgulanmaktadır. Ziraat Bankası, devletin hemen her türlü ödemesini yaptırımlarıyla karşıya ileten bir bankadır. Bir kamu bankasıdır. Ziraat şubeden rapor parası sorgulama konusunda yapılması gerekenler oldukça kolaydır. Bu para Ziraat Bankası üzerinde sizlerin TC kimlik numarası üzerine açılan hesaba direkt yatırılmaktadır. Bu hesap sadece yardım maksadıyla kullanılabilir ve size herhangi bir kart vs. vermezler. Bu sorgulamayı yapmak için Ziraat Bankası şubesi kapısından içeri girin. Sonra;

 • Şubede sıra alın.
 • Sonrasında vezneleri takip edin ve sıranız gelince vezneye gidin.
 • Kimliğinizi verin şubeden rapor parası almak istiyorum diyin.
 • Sonrasında adına açılan hesaptan sorgulama detayları yapılacak ve paranız nakit olarak elden tahsil edilecektir.
 • Makbuzunuzu alıp, paranızı dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

ATM’den Rapor Parası Sorgulama

ATM’den rapor parası sorgulama konusunda yapılabilecek işlemler bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, Ziraat Bankası bünyesinde maaş veya birikim hesabınız olduğu takdirde bu ödenek adınıza açtırılan yeni hesaba değil bu eski kişisel hesaplarınızı yatırılır. Kredi kartı gibi bakiye yükümlü alanlara rapor parası ödemesi yapılmamaktadır. Böylece alınan para nakit olarak yani harcanabilir durumda sizlerin kullandığı hesaba yatırılır.

Rapor parasını hesaba aktarma gibi üst düzey taleplerinizi ne yazık ki Ziraat Bankası gerçekleştiremez. Bu ödeme yardım ödeneği veya SGK pirim ödeneği olarak sizlerin hesap hareketlerinde görülecektir. Böylesi durumlarda rapor parasını bankamatikten çekme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Bu noktada devlet tarafından yapılan bu ödemelerde herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Rapor parası alan birisinin, Ziraat Bankasında kullanım hakkı bulunması durumunda her türlü işlemi yapabilmesi ihtimaller arasında yer almaktadır. Ayrıca işveren tarafından da isteğe bağlı olarak ödenebilen, 2 günlük iş görmezlik ödeneği hakkınız bulunur. Ancak bu garanti değildir. İş veren istemezse işveren rapor parası gibi olan bu parayı ödemeyebilir. İş veren ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.