SGK Bilgi

Doğum Yardımı Başvuru Sorgulama – Başvuru Sonucu Öğrenme

SGK
26.11.2018
195
Doğum Yardımı Başvuru Sorgulama – Başvuru Sonucu Öğrenme

Doğum yardımı başvuru sonucu sorgulama konusunda E-Devlet tarafından güzel bir hizmet sunuldu. Tüm devlet işlerini tek bir çatı altına toplayan E-Devlet son dönemlerin en çok ihtiyaç duyulan hizmetini ortaya koydu. Bununla birlikte değişen kanun ve kurumlar bütünlüğünde yeni doğum parası uygulamasının da detayları ortaya çıktı. Doğum parası E-Devlet başvuru sorgulama hizmetiyle birlikte yeni öğrendiğimiz her şey yazımızda!

E-Devlet doğum parası başvuru sonucu sorgulaması yapmak isteyenler için uygun bir platform haline geldi. Doğum parası hakkında SGK Bilgi ailesi olarak birçok farklı içerik paylaştık. Tüm güncellemeler arasında en büyüklerinden bir tanesi de bu diyebiliriz. Doğum parası mavi kartı olanlara öncelik sunularak verilecek. Memura ve diğer sigorta şartlarına uygunluk gösteren kimselere de bu yardım ödenmeye devam edecek. Doğum parası yardımı şartları yazımızı okuyarak şartları öğrenebilirsiniz.

Süt parası ve çocuk parası yardımlarından tamamen farklılık gösteren doğum parası, yeni değişiklikler ile vatandaşlara fayda sağlayacak. Yeni yapılan düzenlemeye ve güncel bilgilere şöylece bakalım.

Doğum Yardımı Başvuru Sonucu Sorgulama

Doğum yardımı başvuru sonucu sorgulama E-Devlet hizmetleri arasında yer almaktadır. Başvuru aşamasında olan doğum yardımı başvuruları bu sayede kolayca sorgulanabiliyor. Annelerin ve çocukların masraflarını en iyi şekilde karşılamayı hedefleyen devlet politikası, anne ve çocuğa yardım vermektedir. Doğum parası da bunlardan bir tanesidir diyebiliriz. https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-politikalar-dogum-yardimi-basvuru-sonucu-sorgulama adresine giriş yaparak doğum yardımı başvuru sonucu öğrenme işlemini yapabilirsiniz.

Eğer E-Devlet kullanmayı bilmiyorsanız Doğum parasını E-Devlet üzerinden sorgulamak isteyenler için basitçe E-Devlet hakkında konuşalım.

Adım Adım E-Devlet’ten Doğum Parası Sorgulama

  1. E-Devlet, kamu kurumlarının işlem potansiyelini geliştiren bir platformdur. Devlet tarafından denetlenir ve kontrol edilir. Bu nedenle en güvenli adreslerden bir tanesidir. Doğum parası sorgulama için ilk olarak E-Devlet şifresi almanız gerekmektedir.
  2. Doğum parası E-Devlet başvuru sonucu sorgulama işlemi için E-Devlet şifresi edinmeniz gerekmektedir. Bu şifreyi en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz. Şifre almak için kimliğinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Aynı zamanda kendinizin gitmesi gerekir.
  3. Şifrenizi SMS veya zarf ile aldıktan sonra sisteme gerektiği şekilde giriş yapmanız gerekmektedir.  Bunun için yukarıda verdiğimiz E-Devlet linkine tıklamanız yeterlidir.
  4. Sisteme giriş yapın kimlik numaranızı ve şifrenizi ilgili hanelere girin.
  5. Sonrasında açılan E-Devlet doğum parası yardımı başvuru sonucu sorgulama ekranı içerisinde başvurularınız ve durumları görünecektir.

Doğum yardımı ödeme aşamasında gibi sizlere yabancı olan terimleri araştırıp iyice öğrendikten sonra sizlerle de paylaşacağız. Bu bilgilerden ilk haberdar olmak için bizi takip edin.

E-Devlet Doğum Parası Yardımı İtiraz Sorgulama

E-Devlet tarafından hizmete sunulan bu yeni uygulama ile başvuru durumunu ve paranın yatıp yatmadığını öğrenmek mümkün. Aynı şekilde doğum parası yardımı başvurusu yapıp, daha sonrasında olumsuz yanıt alanlar için de ekstra hizmetler sunuluyor. E-Devlet doğum parası sorgulama ekranından, doğum parası başvurunuza ait itiraz talebinizi oluşturabilir ya da yaptığınız itirazın durumunu görebilirsiniz.

Diyelim ki, E-Devlet üzerinden başvurunuzu sorguladınız ve başvurunuzun haksız yere kabul edilmediğini gördünüz. Bu durumda size itiraz hakkı verilmektedir. Kurumların vatandaşlara en objektif şartlarla ulaşması maksadıyla her türlü yardım ve destekte itiraz hakkınız bulunabilir.

Haksızlık olduğunu düşünüyorsanız doğum parası itiraz sorgulama işlemini yapın ve itirazda bulunun. Daha doğrusu ilk önce itirazda bulunup aynı ekrandan sorgulamayı yapın 🙂 Bu sayede en çok ihtiyacı olan kişilerin tespiti ve buna göre hareket edilmesi mümkün olmaktadır. İtirazlarda yanlış veya eksik bilgi beyanında bulunmak sizin yardım almanıza ekstra bir katkı sağlamayacaktır. Aksine sizin hakkınızda bu yardım için olumsuz karar verilmesine de ekstra destek sunacaktır.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.