SGK Bilgi

TC ile E Devlet Şifresi Öğrenme – Detaylı Sorgulama

06.09.2018
415
TC ile E Devlet Şifresi Öğrenme – Detaylı Sorgulama

TC ile E-Devlet şifresi öğrenme hemen her vatandaş tarafından merak edilen bir husus olarak karşımıza çıkıyor. Hemen her türlü devlet odaklı hizmetin online ortamda yapılmasına olanak sağlayan E-Devlet, ne yazık ki şifre almamanız durumunda sizlere erişim hakkı vermiyor. Bu gibi durumlarda kişiler alternatif E-Devlet şifresi alma yöntemlerini araştırıyor. Ülkemizde devlet kurumları üzerinden yürütülmesi gereken birçok farklı işlem bulunmaktadır. Bu işlemleri her kurumun ayrı yerleşke alanına giderek halletmek sizlere büyük sıkıntı verebilir.

E-Devlet şifresi alma internetten yapılabilecek bir işlem değildir. Aslında her şekilde kimlik numaranız ile almanız gereken bu şifre, sizlere getiri sağlayabilir. Ancak sadece kimlik numaranızı vererek internet üzerinden şifre almanız mümkün değildir. E-Devlet soyağacı gibi birçok farklı hizmet güncel olarak sunulmaktadır. Sizlerde bu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız sadece PTT üzerinden 2 TL karşılığında E-Devlet şifresi almalısınız.

E-Engelli Raporları E-Devlet’e Taşınacak!

E-Devlete Nasıl Girilir? E-Devlete Giriş Nasıl Yapılır? (video)

E-Devlet şifremi unuttum diyenler için elbette ki durum farklı. Bu noktada, E-Devlet platformu üzerinden kayıtlı cep telefonunuzu kullanarak şifre alabiliyorsunuz. Bu hemen her E-Devlet kullanıcısına sunulan bir hak olarak karşımıza çıkıyor. E-Devlet şifremi unuttum diyenler için eğer güvenlik kısıtlarını ayrıca bir ayarla kısıt çerçevesine soktuysanız, bu durumda belki illa PTT şubelerine gitmeniz gerekebilir.

TC ile E Devlet Şifresi Öğrenme

E-Devlet şifresini unutup yeniden alma ücreti 4 TL olarak alınmaktadır. Bir kere alınan E-Devlet şifresi içi 2 TL ödersiniz. Sonrasında unutup, telefonla veya PTT’ye gitmeden sunulan sistem alternatif seçenekleriyle şifrenizi yeniden alırsanız hiçbir ücret ödemezsiniz. Ancak unutulan E-Devlet şifresi alma işlemi için PTT şubesine giderseniz, her unutulan şifre için 4 TL ücret ödersiniz.

E-Devlet miras sorgulama gibi birçok farklı hizmet güncel olarak vatandaşlara sunulmaktadır. Bu seçenekleri kullanmak için almanız gereken E-Devlet şifresini internetten almayı denemeyin. Çünkü henüz E-Devlet üzerinden böylesi bir hizmet sunulmaktadır. E-Devlet indir ekranlarından PTT üzerinden aldığınız şifreyle, mobil platformlarda dahil olmak üzere hemen her yerden devlet ile ilgili işlerinizi halledebilirsiniz. E-Devlet şifresi nasıl alınır diyenler için biz derinlemesine bir araştırma yaptık. Aşağıdaki linke tıklayarak, videolu anlatımla birlikte E-Devlete şifre almadan tutunda nasıl gireceğinize kadar hemen her türlü bilgiye erişebilirsiniz.

E-Devlete Nasıl Girilir? E-Devlete Giriş Nasıl Yapılır? (video)

E-Devlet Şifresi Alma İnternetten Yapılır Mı?

E-Devlet şifresi alma internetten ne yazık ki günümüz şartlarında mümkün değildir. Kişilerin resmi evraklar üzerinde yetkin olmasına aracı olan E-Devlet sisteminin, kişisel bilgilerin korunmasına ilişkin sorun çıkarmaması için bu şifreler ilk başta sadece PTT üzerinden verilmektedir. Bu sayede kişilerin devlet ile alakalı tüm işlerinde mobil yetkinlik olanağı sağlayan sistemin güvenliği sağlanmaktadır. E-Devlet şifresi alma ne kadar diyenler için tekrar hatırlatalım. Bu şifreyi ilk kez alacaklar için bir kereye mahsus ve ömür boyu kullanım sunan bir şifre 2 TL karşılığında verilmektedir. Netten E-Devlet şifresi alma konusunda güncel olarak hizmet bulunmamaktadır. TC ile E-Devlet şifresi öğrenme konusunda ise ancak ve ancak PTT şubeleri hizmet sunmaktadır. Bunun haricinde kalan hiçbir yerden E-Devlet şifresi almaya çalışmayınız. Bu sistemden şifre almak maksadıyla sizlerden kişisel bilgilerinizi talep eden insanlara güvenmeyiniz.

TC İle E-Devlet Şifresi Öğrenme ve E-Devlet Şifresi Kırma

TC ile E-Devlet şifresi öğrenme konusunda, kişilerin özlük haklarının korunması maksadıyla PTT yetkilileri bile belli şartları şifre alımı öncesinde şart koşmaktadır. Kişiler, E-Devlet sistemine sadece kendi profillerine odaklı olarak giriş yapma hakkına sahiptir. Birisi, bir başkası adına gerek PTT, gerekse de alınan şifreyi izinsiz edinme yoluyla E-Devlet sistemine giriş yapamaz. Kişilerin bu şekilde illegal olarak bir başkasının E-Devlet hesabına girmesi yasaktır ve yasal olarak suç olarak kabul edilmektedir. E-Devlet şifresi kırma mümkün olmadığı gibi yasal olarak da suç işlemenize neden olacak bir girişim olacaktır. E-Devlet sanıldığı kadar basit bir platform değildir ve büyük bir uzman ekip tarafından yönetimi sağlanmaktadır. Bu nedenle E-Devlet şifresi kırma, E-Devlet şifre patlatma, E-Devlet şifre kırma gibi işlere kesinlikle bulaşmayın. Birinin kimliğini ele geçirip, onunla PTT şubesine giderek şifre almayı denemeniz de kesinlikte yasal değildir. Tespit edilmesi durumunda PTT personeli tarafından emniyet güçlerine ihbar edilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.