SGK Bilgi

YouTuber Nasıl Olunur? Ne Kadar Kazanır?

18.05.2020
23
YouTuber Nasıl Olunur? Ne Kadar Kazanır?

Bugün ki makalemizde sizlere YouTuber nasıl olunur ve ne kadar kazanır gibi sorular ile alakalı olarak bilgiler sunma yoluna gideceğiz. Her geçen gün büyüyen ve gelişen internet sektöründe artık yeni sektörler meydana gelmeye başladı. Google şirketi tarafından satın alınan YouTube, zaman içerisinde müthiş pazarlama stratejileri ve dijital reklam mecraları oluşturarak YouTube ortamını mükemmel bir hale getirdi demek yanlış olmaz sanırım. Şimdi bu anlamda sizlere en kısa ve öz bir şekilde bilgiler sunma yoluna da gideceğiz. Hemen başlayarak sorularınıza da yanıt verme yoluna gidelim.

YouTuber Nedir?

YouTuber, YouTube ortamına kendine ücretsiz şekilde kanal açarak YouTube ortamı için içerik üreterek abone kitlesini genişleten kişilere denir.

Her geçen gün büyüyen ve gelişen YouTube sektöründe mükemmel ötesi seçenekleri sizlere sunuyor demek yanlış olmaz sanırım. YouTuberlar artık gençlerin en büyük idollerinden birisi oldu. Öyle ki YouTube ortamına içerik üreticisi olmak da yine idol meslek gruplarından birisi olarak dikkatleri çekti demek yanlış olmaz sanırım. Şimdi sizlere bu anlamda mesleki olarak da bilgiler sunacak, püf noktaları ile alakalı bilgi edinmenize de yardımcı olacağız. Kafanızda ki soru işaretlerini bu anlamda bizlere sorabilir ve fikir edinebilir.

YouTuber Nasıl Olunur?

YouTuber olmak için öncelikle herhangi bir ciddi şart ya da eğitim durumu kesinlikle söz konusu değil. YouTube’dan para kazanma konusu ilk çıktığında Enes Batur, Orkun Işıtmak gibi isimler bu alanda kendilerini daha da geliştirerek ülkemizdeki öncü isimler oldular demek yanlış olmaz sanırım.

YouTuber olmak için iyi bir bilgisayar, güzel bir kamera ve özgün fikirleriniz olması yeterlidir. İnsanların ilgisini çekecek video başlıkları ile somut adımlar atmak ve insanları bu anlamda bilgilendirmek en ideal seçeneklerden birisi olarak dikkat çeker. YouTuber, günümüzde özellikle popüler bir kanal ise çok ciddi anlamda para kazanırlar. YouTuber olmak için bilinmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

  • Öncelikle iyi bir bilgisayar ve en azından HD video çeken bir kameranız olması ideal olacaktır.
  • Bununla birlikte yarı profesyonel ve profesyonel video montaj programlarını bilmeniz gerekiyor.
  • Bununla birlikte özgün fikirleriniz ve insanların ilgisini çekecek video içerikleri üretmeniz gerekiyor.
  • Gündemi takip etmek ve mümkün mertebe siyaset ya da futbol yanlısı olmadan hareket etmeniz mantıklı olacaktır.
  • Ücretsiz olarak özgün isimli bir YouTube kanalı da açarsanız bu sektörde ilerlemeye başlarsınız.

YouTuber Ne Kadar Kazanır?

Tabi ki ilk etapta çok ciddi gelirler elde etmek gibi bir durum söz konusu değil. Bugün YouTube Türkiye’nin en büyük bireysel YouTube kanalı Enes Batur. Her videosu en az 5 Milyon izleniyor ve öyle ki gelirleri de buna bağlı olarak ciddi manada yüksek. Ancak tabi ki devlete verdikleri vergileri de bu anlamda unutmamak gerekiyor.

Sizlerinde izlenme sayıları arttıkça ciddi manada gelirler elde edebilme şansına sahip olabileceğinizi söyleyebiliriz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.