SGK Bilgi

Yerli Otomobil TOGG Kaç Para Olacak? Hakkında Bilgiler, Ön Sipariş

29.02.2020
52
Yerli Otomobil TOGG Kaç Para Olacak? Hakkında Bilgiler, Ön Sipariş

Bu makalemizde gündemden ilerlemek ve yerli otomobil TOGG kaç para olacak, hakkında bilgiler gibi konuları derinlemesine inceleyeceğiz. Birkaç senelik dilim içerisinde özellikle yerli otomobil konusunda çok ciddi anlamda somut adımlar atılıyor. TOGG, yeni nesil otomobillerin yerli anlamda ki en iyi örneği olacak. Dünya genelinde artık otonom sistemler kendisini net şekilde gösteriyor. İnsanlar, ister istemez otonom bu otomobil ile alakalı olarak meraklarını araştırma yoluna gidiyor. Bizde sitemiz içerisinde bu noktada sizleri bilgilendirme yoluna gideceğiz. Rakamlarda TOGG hakkında bilgiler konusuna eğilim göstereceğiz.

Rakamlarla Yerli Otomobil TOGG

Yerli otomobil TOGG, lansmanı itibari ile ciddi anlamda fark yaratan seçeneklerden birisi olarak kendisini net şekilde söylüyor. TOGG, şuan bilinen ismi ile dünya genelinde ki gündem ile bu şekilde anılmakta. Dolayısı ile insanlar da yerli otomobile yönelik olarak daha yeni araştırmalar yapma yoluna gidiyor. Bizde elimizden geldiğince ayrıntıları sizlere sunma yoluna da gidiyoruz. Yerli otomobile dair bilgilerin tamamı, lansman esnasında sunulan bilgilerin tamamı ile alakalı olarak kendisini gösteriyor. Hemen başlayalım;

 • Yerli otomobil, tamamen elektrikli motora sahip otonom sürüş keyfini sunan bir otomobil olacak.
 • Otomobil, sürekli uydu aracılığı ile internete bağlı olacak ve tüm güncellemeleri merkezden otomatik olarak alacak, kendisini güncelleyecek.
 • Hızlı şarj teknolojisi sayesinde 30 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde %80 oranında şark doldurması bekleniyor.
 • İki farklı motor seçeneği ile çıkarılacak olan TOGG’un bir sürümü 200 beygir, diğer sürümü ise 400 beygir olacak.
 • İlk etapta SUV ve sedan modelleri tanıtılan TOGG, yakın zaman içerisinde hatchback modeli ile de kendisini gösterecek.
 • Otomobilin iki motor segmentinin de 0-100 değeri 4,8 saniye olarak dikkatleri çekiyor.
 • Bir dolu batarya ile birlikte 500+ kilometre yol yapması beklenen en önemli özelliklerinden birisi durumunda.
 • Otomobilin tasarımları, İtalya’nın dünyaca ünlü tasarımcı şirketi Pininfarina ve Türk tasarımcı Murat Günak tarafından yapıldı.
 • Aracın gösterge paneli tüm ön konsol boyunca 3 ayrı görüntü tasarımında uzanıyor. Her ekranda ayrı ayrı görüntülere yer verebiliyorsunuz.
 • Otomobil, satılmaya başladığında tamı tamına 8 yıl boyunca üretici firma garantili olarak satışa sunulacak.
 • Otomobilin üretimi için Bursa’da TSK arazisi üzerine büyük bir üretim fabrikası kurulacak.
 • TOGG marka yerli otomobilin bir sene içerisinde 175.000 adet üretilmesi bekleniyor.

Yerli Araba

Yerli Otomobil TOGG, Kaç Para Olacak?

TOGG, lansmanı itibari ile sadece Türkiye gündemini değil dünya gündemini de ciddi anlamda meşgul eden bir otomobil olarak adından söz ettirmeyi başardı. Hal böyle olunca merak edilenler konusunda da sizlere elimizden geldiğince kapsamlı bilgiler sunma yoluna gidiyoruz. Yerli otomobil TOGG fiyatı, herkes tarafından merak edilen unsurlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor ve bu anlamda sizlere tahminler üzerinden gideceğiz.

Bugün, dünyanın en büyük elektrikli otonom otomobil üreticisi Tesla markasıdır. Tesla, kendi pillerini Philips markası ile ortak kurduğu bir fabrikada üretiyor ve sadece pil maliyeti 16.000 Dolar olarak kendisini gösteriyor. YouTuber Doğan Kabak, eski bir Maserati yöneticisi olan Ferhat Albayrak ile aracın tahmini rakamları üzerine bir konuşma yapıyor ve bunu kanalında paylaşıyor.

Eski bir yönetici olan Ferhat Albayrak, an itibari ile Türkiye’nin ünlü ihracat şirketlerinden birisinin de yöneticisi olarak dikkat çekiyor. Kendisi, yerli otomobil TOGG’un SUV modelinin en az 400.000 TL dolaylarında olacağını düşünüyor. Sadece pil maliyeti dahi 100.000 TL üzerinde olan bir otomobil olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Kısacası ucuz bir yerli otomobil olmayacağını net şekilde söyleyebiliriz.

TOGG

Yerli Otomobil TOGG Ön Sipariş

Yerli Otomobil Girişim Grubu CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, otomobilin ön sipariş süreci ile alakalı olarak acele etmeyeceklerini açıkladı. 2020 yılı içerisinde otomobilin gerçek ismini bulmayı hedefleyen şirket, 2021 yılında ise fabrika ile alakalı olarak çalışmalarını hızlandıracak.

Yerli otomobil TOGG ön sipariş süreci için henüz erken olduğunu belirten Karakaş, zaman içerisinde Tesla gibi bir ön sipariş süreci başlatabileceğini söylemiştir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.