SGK Bilgi

Şehir Hastanesi Randevusu Nasıl Alınır? 2020

15.05.2020
33
Şehir Hastanesi Randevusu Nasıl Alınır? 2020

Bugün ki makalemizde sizlere Şehir Hastanesi randevusu nasıl alınır 2020 verileri ile alakalı olarak en doğru bilgileri sunma yoluna gideceğiz. Türkiye sağlık sistemi, an itibari ile dünyanın birçok büyük ülkesinden çok daha gelişmiş ve çok daha düzenli bir şekilde ilerliyor. Günümüz hükümeti, özellikle birkaç senelik dilim içerisinde hastane randevu sistemini internet ortamına taşıyarak insanlar için de hastaneler için de bir düzen sundu.

Türkiye genelinde ki birçok şehre zaman içerisinde şehir hastanesi yapıldı. Adana, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa şehir hastaneleri özellikle bu anlamda uzunca bir süredir aktif hizmet sağlıyor. Türkiye genelinde ki tüm şehir hastaneleri için randevuları pratik şekillerde alma şansına sahipsiniz. Bu anlamda en kapsamlı bilgileri sizlere sunma yoluna gidecek ve fikir edinme yoluna da gideceğiz.

ALO 182 Hekim Randevu Sistemi Şehir Hastanesi Randevusu Alma

Devlet, öncelikle tüm hastaneleri için randevu sistemini takip edecek ve internet kullanamayan vatandaşlar için özel bir telefon hattı kurdu. ALO 182, Türkiye’nin hangi bölgesinde olursanız olun her ne olursa olsun tüm şehir hastanelerine ve devlet hastanelerine randevu alma şansını sizlere sunuyor. Başlıca seçenekleri bu anlamda sizlere sunacak olursak;

 • Cep telefonlarınızdan ya da sabit telefonlarınızdan 182 numarasını arayın.
 • Kısa bir süre bekledikten sonra telesekreter sizi otomatik olarak temsilciye bağlayacaktır.
 • Temsilci bağlandığı anda hangi hastaneden randevu almak istediğinizi ve hangi tıbbi bölümden istediğinizi iletin. (Örn: Adana Şehir Hastanesi Kardiyoloji bölümüne randevu istiyorum)
 • Temsilci randevuları kontrol etmeden önce hangi doktoru tercih ettiğinizi sorar.
 • Doktorun ismini aldıktan sonra sizden TC kimlik bilgilerinizi ister ve sonrasında en uygun saatleri sizlere sunar.
 • Seçtiğiniz saat, sizin de onaylamanız durumunda sorunsuz şekilde randevu olarak ayrılır.

Randevu saatinizden 15 dakika öncesinde hastanede hazır olmanız sizin açınızdan ciddi anlamda ideal olacaktır. Saatinde orada olmaz iseniz randevunuz iptal olacaktır.

MHRS.GOV.TR İnternet Üzerinden Şehir Hastanesi Randevusu Alma

Devlet, bu anlamda daha pratik olması açısından MHRS.GOV.TR isimli bir web adresi sizlere sunuldu. Her geçen gün büyüyen ve gelişen sağlık sektöründe internet üzerinden de randevu alma şansına sahip olacaksınız. Hemen aşamaları takip edecek olursak;

 • www.mhrs.gov.tr internet adresine girin ve sağ kısımda yer alan kırmızı renkli RANDEVU AL butonuna tıklayın.
 • Bunun için sisteme giriş isteyecektir. e-Devlet bilgileriniz ile ya da sisteme ücretsiz üye olarak giriş yapın.
 • Akabinde gelen sayfada yukarıdan aşağı olmak üzere hastane, tıbbi alan ve hekim adını seçin.
 • Akabinde hekimin boş olan randevu saatleri karşınıza çıkacaktır. İstediğiniz saati seçin ve ilerleyin.
 • Telefon numaranızı sisteme girdikten sonra sistemde randevu için son olarak onay verin.
 • Akabinde sistem randevunuzu alacak ve randevu bilgilerinizi hem mail hem de SMS olarak size iletecektir. Randevunuzdan 15 dakika öncesinde hastanede hazır bulunun.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.