SGK Bilgi

Ramazan Bayramı Öncesi Emekli Maaşları Ne Zaman Yatacak?

14.05.2020
53
Ramazan Bayramı Öncesi Emekli Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Bugün ki makalemizde çok merak edilen Ramazan Bayramı öncesi emekli maaşları ne zaman yatacak sorusuna yanıt vermek istiyoruz. Türkiye, bildiğimiz gibi özellikle birkaç aylık dilim içerisinde koronavirüs pandemi hastalığı ile alakalı ciddi bir mücadele içerisinde. Devlet, ekonomik ve sosyal anlamda insan yaşantısını ciddi anlamda tehdit eden bu hastalığı kontrol altına alma amacında. Hal böyle olunca da insanların ister istemez bazı merakları söz konusu.

2020 Mayıs emekli maaşları ne zaman yatacak sorusuna da geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yanıt verdi. Bununla alakalı olarak tüm bayramlarda olduğu gibi yine tüm emeklilerin yüzünü güldürecek olan açıklama aslında beraberinde mükemmel seçenekleri de getiriyor demek yanlış olmaz sanırım. Bakanlık açıklamalarına ilişkin detayları da sunacağız.

Mayıs 2020 Emekli Maaşları Bayram Öncesinde Yatırılacak

Bildiğimiz gibi günümüz hükümeti, insanlar için her bayramdan önce 1000 TL ikramiye ödemesini alışkanlık haline getirmişti. Nitekim bayramlar öncesinde maaşların da erken yatırılması bu hükümetin en ilgi çekici ve önemli alışkanlıklarından birisi olarak dikkat çekiyor. 2020 Ramazan Bayramı emekli maaşları ile alakalı olarak bakan Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı.

Bakanın açıklamalarından bazı önemli detaylar şu şekilde; “Virüs ile mücadele ettiğimiz şu dönemde emeklilerimizin 1000 TL’lik bayram ikramiyelerini 7 Nisan – 11 Nisan tarihlerinde olmak sureti ile hesaplarına yatırdık. Bu, kendilerine hem yasaklar ve pandemi ile mücadele konusunda destek oldu. Hem de ödeneklerimiz daha farklı bir anlam kazandı.

Tüm emeklilerimizin Mayıs 2020 maaşları, ramazan bayramı öncesinde hesaplarına yatırılarak bu anlamda yine kendilerine bir rahatlık sunmayı hedefliyoruz. 15 – 20 Mayıs 2020 tarihleri arasında emekli maaşlarını yatıracağız. 19 Mayıs resmi tatil. 4 günlük süreç içerisinde maaşlar ile alakalı gereken tüm her şey tamamlanacak.

SSK ve SGK Mayıs 2020 Emekli Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Türkiye genelinde emeklilik ortalamalarına baktığımız zaman özellikle SSK ve SGK sisteminden emekli olan insanların ciddi anlamda fazla olduğunu biliyoruz. Bu neden dolayısı ile önceliğimi miktar olarak yoğun miktarda olan kişiler olacak gibi görünüyor. Bu anlamda da resmi tarihler açıklandı.

15, 16, 17 ve 18 Mayıs 2020 tarihleri itibari ile SSK ve SGK emeklisi vatandaşların emekli maaşlarını hesaplarına sorunsuz bir şekilde yatırılacak.

BAĞKUR Emeklisi Mayıs 2020 Maaşları Ne Zaman Yatacak?

Günümüzde BAĞKUR emeklilik sistemi ile alakalı olarak devletin ciddi anlamda somut adımlar attığını ve esası SGK yapma üzerine yürüdüğünü biliyoruz. Ancak BAĞKUR sisteminden emekli olmuş milyonlarca insanı da bu anlamda göz ardı etmek gibi bir durum söz konusu olmaz.

Ramazan bayramı öncesi Bağkur emeklisi maaşları ise 21 Mayıs, 22 Mayıs tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacak. Yani öncelik SSK ve SGK emeklileri, akabinde ise BAĞKUR emeklilerine olacak şekilde tüm maaş ödemeleri bayram öncesinde resmi olarak tamamlanacak. Bu da emekli vatandaşlarımız için ciddi anlamda büyük bir rahatlama olacak.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.