SGK Bilgi

Microsoft Şirketinde Nasıl İşe Girilir? Ne Kadar Maaş Alınır?

23.05.2020
39
Microsoft Şirketinde Nasıl İşe Girilir? Ne Kadar Maaş Alınır?

Bugün ki makalemizde Microsoft’ta nasıl işe girilir, ne kadar maaş alınır sorularına hep birlikte yanıt verme yoluna gidecek ve merak edilenleri yanıtlayacağız. Dünya genelinde en büyük ve en zengin dijital bilişim şirketlerinden birisi Microsoft olarak bilinir. Bill Gates, dünya için bir pencere açtı ve bu pencere günümüzde hayatımızın tüm noktalarını şekillendiren sistemlerden birisi oldu.

Dünyanın en büyük yazılım teknolojisi şirketlerinden olan Microsoft iş imkanları konusunda da insanların ciddi anlamda merak içerisinde olduklarını biliyoruz. Bu makalemizde elimizden geldiğince sizleri bilgilendirme ve fikir sahibi yapma yoluna gideceğiz.

Microsoft Nedir?

Microsoft, Bill Gates tarafından temelleri atılmış ve Windows işletim sistemini geliştiren Amerika merkezli dünyanın en büyük yazılım teknolojileri şirketidir.

Microsoft, özellikle Windows işletim sistemi ile ilk olarak hayatımıza girdi. Zaman içerisinde tıpkı Google şirketinde olduğu gibi alternatif teknolojiler içerisine ciddi bir atılım yaptı. Microsoft Office yazılımları olan ve arkasında ciddi bir matematik yatan Word, Excel, PowerPoint gibi yazılımları da yine Microsoft şirketi geliştirmiştir. Bu anlamda dünyanın en büyük ve en kapsamlı yazılım şirketi olarak adından söz ettirmiştir. Tabi ki bu şirkette işe girmek sanıldığı kadar kolay değildir. Sizi bu anlamda yazılı ve videolu olarak bilgilendirme yoluna gideceğiz.

Microsoft’ta Nasıl İşe Girilir? İmkanları Nelerdir?

Ufuk Şengül, yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere an itibari ile  seneye yakındır Microsoft kadrosunda çalışan bir yazılım mühendisi. Bu anlamda ki tüm deneyimlerini de yukarıdaki videoda en ince ayrıntılarına kadar sunuyor.

Microsoft’ta çalışabilmek için öncelikle İngilizce konuşma seviyeniz ana dilinize yakın olmalı. Bununla birlikte yazılım teknolojileri konusunda yetenekleriniz ve teorik bilginiz ile ciddi anlamda fark yaratmalısınız. Bu şekilde mülakatlardan sorunsuz bir şekilde geçerek kadroda çalışmaya başlayabilirsiniz. Microsoft şirketi içerisinde binlerce ayrı proje için kurulmuş kadrolar söz konusudur. Nitelikleriniz sizleri bu şirketlerde ön plana çıkarır.

  • Öncelikle Microsoft iş ilanları sistemini takip edin ve gördüğünüzde kapsamlı bir CV ile başvurun.
  • Şirket, CV onaylanması durumunda sizinle mail yöntemi ile iletişime geçilir. İlk mülakat telekonferans yardımı ile Skype üzerinden yapılır.
  • İlk izlenim sonrasında başarılı olmanız durumunda tüm masraflar Microsoft şirketi tarafından karşılanarak herhangi bir ülkeye birebir mülakata çağrılırsınız.
  • Akabinde birebir mülakatlardan başarılı olmanız durumunda ise yine tüm masraflar şirketten olmak sureti ile Amerika’ya davet edilir ve burada işe başlarsınız.

Microsoft Çalışan Maaşları Ne Kadar?

Ufuk Şengül, Microsoft şirketinde bir yazılım mühendisi olarak çalışıyor ve videoda da görebileceğiniz üzere senelik ortalama 115,000 Dolar kazanıyor. En düşük maaşın senelik 100,000 Dolar olduğu şirkette pozisyon yükseldikçe maaşlarda da ciddi anlamda yükselmeler söz konusudur.

Şirkette ne kadar eski çalışan iseniz imkanlar ve maaş olanakları da buna bağlı olarak ciddi manada farklılık gösteriyor.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.