SGK Bilgi

Mali Mühür Nasıl Alınır? Ücretleri Ne Kadar?

16.01.2021
28
Mali Mühür Nasıl Alınır? Ücretleri Ne Kadar?

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte mali mühür nedir, nasıl alınır ve ücretleri ne kadar sorusuna yanıt vererek fikir edinme yoluna gideceğiz. Bilindiği üzere artık Türkiye genelinde yürütülen online projeler sonrasında şirket kurulumları ya da imzalama işlemlerinin tamamı da kesin bir şekilde kendisini gösteriyor demek yanlış olmaz sanıyorum.

Mali mühür, bu noktada şirketlerin dijital imza işleri ile alakalı olarak olmazsa olmaz seçeneklerden birisi olarak da dikkat çekiyor. Şimdi sizleri bu anlamda bilgilendirecek ve fikir edinmeniz için elimizden geleni yapacağız. Sorularınızın cevaplarını net bir şekilde aşağıdaki başlıklara bulabilme şansına da sahip olacaksınız.

Mali Mühür Nedir?

Mali mühür, günümüzde şirketler için KamuSM şirketi tarafından tedarik edilmekte olan USB şeklindeki bir dijital imza cihazı olarak dikkat çekiyor.

Günümüzde özellikle şirket kuruluşları ile birlikte ciddi manada ön plana çıkan bu uygulamaların insanlar arasında da çok ciddi olarak popüler olduğunu net olarak söyleyebiliriz. Mali mühür, 3 senelik süreler ile birlikte alınabilen ve senelik olarak ücretli bir şekilde kendisini gösteren önemli unsurlardan birisi olarak da dikkat çekiyor.

Mali Mühür Nasıl Alınır?

İşlemler öncelikli olarak tamamen internet ortamından yapılır. Şirket kuruluş başvurularınızın ardından KamuSM resmi internet sitesine giriş yaparak başvurularınızı sorunsuz bir şekilde yapar ve şirket kuruluşu açısından harekete geçersiniz. Genel olarak aşağıdaki aşamaları takip ederek kesin bir şekilde bilgi edinme yoluna gidebileceksiniz. Maddeler aşağıdaki gibidir;

Mali mühür klasik bir sistemdir ve bilgisayarlarda ki Java altyapısını kullanarak mühür uygulaması kendisini gösterir. Dolayısı ile bilgisayarınızda biraz klasik uygulamaları kullanmak zorunda olabileceğinizi unutmamalısınız.

Mali Mühür Ücretleri Ne Kadar?

Tüzel Kişi Fiyatı
1 3 (üç) Yıllık Mali Mühür Sertifikası (MÜS+GÜS) ve Akıllı Kart Okuyucu 342,20 TL (290 TL + KDV)
Gerçek Kişi Fiyatı
2 3 (üç) Yıllık Mali Mühür Sertifikası (MÜS+GÜS) ve Akıllı Kart Okuyucu 217,12 TL (184 TL + KDV)


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.