SGK Bilgi

Google’da Nasıl İşe Girilir? Ne Kadar Maaş Alınır?

23.05.2020
31
Google’da Nasıl İşe Girilir? Ne Kadar Maaş Alınır?

Bugün ki makalemizde internette çok araştırılan Google’da nasıl işe girilir, ne kadar maaş alınır gibi sorulara yanıt vererek fikir edinme yoluna gideceğiz. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi ve belki de en büyüğü olan Google, zaman içerisinde çok ciddi bir gelişim evresi içerisine girdi. Bilgisayar teknolojilerinden ziyade zaman içerisinde çok yönlü bilimsel gelişmeler de kendisini gösterdi. Hal böyle olunca seçeneklerin kalitesi kendisini net şekilde gösteriyor. Şimdi elimizden geldiğince sizleri bilgilendirecek ve fikir edinme yoluna gideceğiz.

Google Nedir?

Google, internet ortamında arama yapmanıza imkan tanıyan ve birçok farklı alternatif hizmeti sizlere sunan dünyanın en büyük online arama motorudur.

Amerika merkezli şirket, zaman içerisinde insan hayatını değiştiren birçok farklı alternatifi sizlere sunuyor demek yanlış olmaz. Örneğin dünyanın en büyük mobil işletim sistemi Android, en büyük video platformu YouTube gibi şirketlerin tamamı Google şirketine aittir. Dünyanın maddi değeri en yüksek şirketlerinden birisi olarak da dikkatleri çekiyor demek yanlış olmaz sanırım.

Google’da Nasıl İşe Girilir?

Google işe girme şartları ile alakalı olarak merak edilen çok fazla seçenek söz konusu olduğundan dolayı bizde elimizden geldiğince sizleri bilgilendireceğiz. Türkiye geneline baktığımız zaman özellikle son birkaç sene içerisinde Microsoft, Apple, Google gibi şirketlere işe girenlerin rakamları ciddi anlamda artış gösterir. Genel olarak aşamalar aşağıdaki şekilde kendisini gösterir;

  • Google iş ilanları sisteminde her dönem proje bazlı ya da uzun vadeli çalışan ilanları yayınlanır. Bu ilanlara öncelikle kapsamlı bir CV ile başvurmanız gerekir. İngilizce bilginiz ana diliniz gibi olmalıdır.
  • Başvurunuz akabinde değerlendirme sürecinin ardından genellikle sizinle ilk iletişim mail adresiniz üzerinde olur. Mailinizi sürekli takip edin.
  • Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda sizinle bir telekonferans ile ilk mülakat randevusu alınır.
  • Mülakat kapsamında sizinle öncelikli bir görüşme ve ilk sözlü testler yapılır. Akabinde şirket, uçak biletiniz ve konaklama masraflarınızı da karşılamak sureti ile sizi herhangi bir ülkedeki şubesine davet eder.
  • Yüzyüze mülakat esnasında 4 – 5 ayrı kişi tarafından birçok farklı şekilde teste tabii tutulursunuz. Akabinde mülakat sonuçları en geç 3 gün içerisinde size bildirilir ve kabul edilmeniz durumunda mail yolu ile bilgilendirilirsiniz.
  • Şirket, sizi merkez Amerika şubesine almak için ilk etapta konaklama ücretleri, kiralık ev, kiralık araba ve harçlık ödeneği gibi seçenekler konusunda destek olur.
  • Pasaport, vize gibi işlemlerin tamamı da Google şirketinin yetkilileri tarafından karşılanır.
  • Dilerseniz ülkemizdeki eviniz, eşyalarınızın tamamı da ücretsiz olarak Google tarafından Amerika’ya taşınır.

Google Maaşları Ne Kadar?

Google, çalışanlarına sunduğu imkanlar ile birlikte çok ciddi anlamda yüksek miktarda maaşlar sağlar. Google şirketinde ki en düşük seviye yazılımcı maaşı senelik 90,000 Dolar civarındadır. Ortalama bir yazılım mühendisi maaşı ise senelik 110,000 Dolar civarındadır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.