SGK Bilgi

Emekli Maaş Promosyonu Nedir? 2020 Yılı Ücretleri Ne Kadar?

11.03.2020
141
Emekli Maaş Promosyonu Nedir? 2020 Yılı Ücretleri Ne Kadar?

Bugün ki makalemizde sizlere elimizden geldiğince emekli maaş promosyonu nedir, 2020 yılı ücretleri ne kadar gibi sorulara elimizden geldiğince yanıt verecek ve fikir edineceğiz. Türkiye genelinde birkaç senelik dilim içerisinde özellikle devletin emeklilere karşı ciddi anlamda somut adımlar attığını biliyoruz. Hal böyle olunca en ideal imkanları sonuna kadar analiz etmek, bankaların da alternatif imkanlarını değerlendirmek gerekir. Devlet, maaşınızı hangi bankadan almak istediğinizi sizlere soruyor ve bu alternatifi sizlere sunuyor. Dolayısı ile promosyon konusu bu anlamda ciddi anlamda önem arz eden bir diğer seçenek olarak da dikkat çekiyor. Hemen konu detaylarına eğilim gösterelim istiyoruz.

Emekli Maaş Promosyonu Nedir?

Emekli maaş promosyonu, bankaların emeklilere maaşlarını kendi bankasında tutması için sundukları maaşlarına ek ödenek modeli olarak dikkat çeker.

Birçok kişi bunun ne anlama geldiğini bilmiyor. Bu neden dolayısı ile etraflıca sizlere bu anlamda bilgiler sunalım. Emekli maaş promosyonu, maaşınıza ek olarak bankadan sizlere sunulan ekstra ödenek yani promosyon ödemesi olarak bilinir. Emekli maaşınız örneğin 1500 TL. Özel bankalar ya da devlet bankaları diyor ki emekli maaşınızı bize taşıyın. 1000 TL’de biz sizlere promosyon ödemesi yapalım.

Bankanın insiyatifine göre bu promosyon ödemesi tek seferde verilebileceği gibi 12 aya bölünerek de verilebilir. 1000 TL’lik promosyon ödemesini 12 ayrı dilimde maaşınıza yansıtan banka aylık maaşınıza ek 83,50 TL dolaylarında da bir ek promosyon ücreti sunar. Emekli maaş promosyonları ile alakalı olarak günümüz bankaları ciddi anlamda emekli maaşlarını istiyor. Bunun da nedenleri üzerinde elimizden geldiğince bilgiler sunalım istiyoruz.

Emekli Maaş Promosyon Ücretleri

Bankalar Neden Emekli Maaşlarını İstiyor?

Bankalar neden emekli maaşlarını almak istiyor sorusunu internet üzerinde çok fazla araştıran insan var. Bu anlamda elimizden geldiğince kolay ve anlaşılır bir şekilde sizlere sunma yoluna gidiyoruz. Bankalar nasıl para kazanır? Kendi bünyesinde ki paraları dünya bankalarında faize koyarak kazanır.

Dünyanın en güvenilir ve en büyük çaplı bankaları olan İsviçre Bankaları, ülkemiz genelinde ki bankaların faiz ile para kazandıkları bir piyasa diyebiliriz. Devlet, emekli maaşlarını gününden 5 – 7 gün öncesinde bankaların hesaplarına gönderir. Yani bankalar, bu gelen paraları ekstra olarak İsviçre bankalarında faiz yöntemi ile değerlendirir. Yani devletin size yatırdığı ödenekler, özel bankalar için de devlet bankaları için de ekstra gelir kaynağı olarak adından söz ettiriyor demek yanlış olmaz sanırım.

Bankalar emekli maaşlarını ve devlet kurumlarının maaşlarını bu neden dolayısı ile ister. Bankalar, devlet memuru maaşlarını ve emekli maaşlarını işleterek kısa sürede ciddi gelirler elde eder. Bu neden dolayısı ile emekli maaşları konusunda özel bankalar, çok daha avantajlı seçenekleri devlet bankalarına nazaran sizlere sunar. 2020 emekli maaşı promosyonları özellikle birçok banka tarafından yeni imkanlar ile sizlere sunuluyor.

Emekli Promosyonu

2020 Emekli Maaşı Promosyonları Ne Kadar?

Bu anlamda sizlere kesin bilgiler vermemiz için tüm bankaların internet sitelerine teker teker giriş yapmamız gerekmektedir. Bu neden dolayısı ile genel olarak sizleri bilgilendirelim istiyoruz. Özellikle son birkaç hafta içerisinde emekli maaş promosyonlarına yönelik özel banka reklamlarını görebilme şansına da sahipsiniz.

Günümüzde özel bankalar, emekli maaşlarını kendilerinden alan emeklilere senelik 1000 TL ile 1400 TL aralığında maaş promosyonu sunmaktadır. Devlet bankaları da bu anlamda kendisine göre alternatif yöntemlere eğilim gösteriyor demek de yanlış olmaz sanıyorum. Tabi ki yinede her bankadan bu konu ile alakalı olarak bilgi edinmek çok büyük önem arz ediyor diyebiliriz sanırım. Telefon bankacılığını kullanarak da bu anlamda seçenekleri sonuna kadar analiz etmek gerekiyor.

2020 emekli maaş promosyonları konusunda yakın bir zaman dilimi içerisinde daha kapsamlı bilgileri sizlere sunma yoluna gideceğiz. Daha geniş kapsamlı bilgi almak için sorularınızı yorum alanlarımızdan bizlere iletebilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.