SGK Bilgi

e-Devlet Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir? Nasıl Dağıtılır?

e-Devlet Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir? Nasıl Dağıtılır?

Bugün ki makalemizde sizlere e-Devlet ücretsiz maske siparişi nasıl verilir, nasıl dağıtılır sorusuna hızlı ve pratik şekilde yanıtlar vereceğiz. Devlet, günümüzde özellikle aldığı koronavirüs önlemleri ile ciddi manada dünya genelinde adından söz ettiriyor. Gün ve gün artan vaka sayıları ve Sağlık Bakanlığı nezdinde alınan önlemler bu noktada ciddi şekilde önem arz ediyor demek yanlış olmaz sanıyorum. Devlet, fahiş fiyatlar ile satılan maskeler için çok katı bir önlem aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde televizyonlar karşısında tüm market ve eczanelere ÜCRETLİ MASKE SATIŞINI YASAKLADI. Kısacası artık maske satışı tamamen ücretsiz olacak ya da hiç olmayacak. Aynı zamanda devlet, bu anlamda insanların ihtiyaçlarını karşılamak için 5 adet ücretsiz maske başvuruları almaya başladı. Hemen bu noktada sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

e-Devlet Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle bu dönemde ciddi manada yardımlaşma unsurlarına yönelik olarak somut adımlar atılıyor. Atılan adımların niteliği de insan hayatını kolaylaştırmak ile birlikte hijyen ortamını korumayı hedefliyor. An itibari ile hükümet, e-Devlet üzerinden başvurular alıyor ve insanlara kişi başı 5 adet maske dağıtacak. Üstelik bunu haftalık olarak yapacak.

Koronavirüs ile mücadele önlemleri kapsamında birçok okul ve laboratuvar, maske ve eldiven üretimi konusunda bir dönüşüme uğradı. An itibari ile stokları en geniş olan ülkelerden birisiyiz. Peki e-Devlet ücretsiz maske siparişi nasıl veriliyor? Bu anlamda önce alttaki videoyu izleyin. Dilerseniz altında ki aşamaları da uygulayabilirsiniz.

  • Öncelikle hızlı bir şekilde telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan basvuru.turkiye.gov.tr adresine giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra sizden bilgilerin istendiği bir ekran gelecek. e-Devlet hesabınıza giriş yapmak zorunda değilsiniz.
  • İsim soyisim, TC kimlik bilgileri ve telefon iletişim bilgilerinizi giriniz.
  • Ailenizde maske almak için uygun başka bireyler var ise AİLE BİREYİ EKLE butonuna tıklayın. Ardından yukarıda istenen bilgileri o kişi için de girin.
  • Alt kısma doğru indiğinizde sizden il, ilçe ve açık adres bilgileri istenir. Bu bilgiyi en doğru şekilde doldurun.
  • Akabinde alt kısımda yer alan güvenlik sorusu olan matematik işleminin sonucunu kutuya yazın.
  • Bu kutu altında yer alan sözleşme metnine tik atın ve MASKE SİPARİŞİ VER butonuna tıklayın.

e-Devlet Ücretsiz Maske Dağıtımı Nasıl Olacak?

e-Devlet tarafından yapılacak olan ücretsiz maske dağıtımı eczaneler yardımı ile ücretsiz olarak yapılacak. Peki nasıl olacak bu iş? e-Devlet üzerinden başvuru yaparken vermiş olduğunuz telefon numarası bu anlamda çok önemlidir. Devlet, Türkiye genelinde ki tüm ilçe merkezlerinde yer alan eczanelere maske stokları sevk etmeye başladı.

Gelecek haftadan itibaren cep telefonlarınıza sipariş kodları gelecek. Bu sipariş kodları ile birlikte peyder pey eczanelere gidecek ve devletin sizlere sunduğu 5 adet maskeyi ücretsiz olarak alacaksınız. Maskelerin evlere kapınıza kadar dağıtılması gibi bir durum söz konusu değildir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.