SGK Bilgi

e-Devlet Şifresi ile e-Nabız Nasıl Girilir?

25.10.2020
49
e-Devlet Şifresi ile e-Nabız Nasıl Girilir?

Bugün ki makalemizde sizlerle birlikte e-Devlet şifresi ile e-Nabız nasıl girilir sorusunun yanıtını sizlere sunarak fikir edinme yoluna gideceğiz. Dijital devlet, zaman içerisinde insanların tüm işlerini kolay bir şekilde halledebilmesi için çok yönlü olarak geliştirildi ve ortaya ilgi çekici seçenekler çıktı. Artık devlet hastanesi birimleri ile alakalı olarak da birçok farklı alternatif ön plana çıkacak demek yanlış olmaz sanırım.

Türkiye geneline baktığımız zaman özellikle kısa bir zaman dilimi içerisinde sağlık sistemlerinin tamamı da yine online ortama taşındı. eNabız uygulaması da bunun en ideal yansımalarından birisi olarak kendisini gösterdi demek yanlış olmaz. Şimdi alternatif bilgiler üzerinde de sizlere merak ettiklerinizi sunacağım.

e-Nabız Nedir?

e-Nabız, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm vatandaşların tahlil sonuçlarını, ilaç geçmişlerini, her türlü tetkiklerini ve muayenelerini görebildikleri dijital bir sistemdir.

Bu sistem artık aynı zamanda sizin sağlık kimliğiniz olarak dikkatleri çektiğinden dolayı devletin de işlerini ciddi manada kolaylaştıran pratik bir sistem olarak adından söz ettiriyor. Bu uygulama hem internet sitesi hem de mobil uygulama altyapısı olarak sizler için en ideal seçenekleri sunuyor. Türkiye genelinde de buna bağlı olarak yaşanan gelişmeler herkesi memnun ediyor. Şimdi alternatif bilgiler ile alakalı olarak daha kapsamlı seçenekleri sizlere sunma yoluna gideceğiz.

e-Devlet Şifresi ile e-Nabız’a Nasıl Girilir?

e-Nabız, tamamen devlete dayalı ve kontrolü de aynı şekilde devlette olan gelişmiş bir sistem olarak adından söz ettiriyor demek yanlış olmaz. e-Nabız sistemini kullanabilmek için ekstradan üyelik açmak ya da alternatif giriş yöntemleri gibi bir zorunluluk yok. Bunun için e-Devlet şifrenizin olması yeterli olacaktır. Aşamalar ise aşağıdaki gibidir;

  • Öncelikli olarak enabiz.gov.tr web adresine giriş yapın.
  • Bu adrese girdiğinizde sağ kısımda e-Devlet ile Giriş ve aynı zamanda e-İmza ile Giriş seçeneklerini göreceksiniz.
  • e-Devlet ile giriş sekmesine tıklayarak ilerleyin.
  • Gelen ekranda TC kimlik no ve e-Devlet şifrenizi yazdıktan sonra SİSTEME GİRİŞ YAP sekmesine tıklayın.
  • Gelen ekranda kimlik doğrulaması seçeneklerini inceleyeceksiniz. Burada KİMLİĞİMİ ONAYLA sekmesine tıklayın ve ilerleyin.
  • Akabinde size ait olan detaylı bilgileri içeren e-Nabız uygulamasına giriş yapmanız yeterli olacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.