SGK Bilgi

e-Devlet Askerlik Tecili Bozma Nasıl Yapılır? 2020

27.02.2020
56
e-Devlet Askerlik Tecili Bozma Nasıl Yapılır? 2020

Bu makalemizde sizlerle birlikte e-Devlet askerlik tecili bozma nasıl yapılır 2020 güncel verileri ile alakalı olarak sizlere elimizden geldiğince bilgiler sunacağız. Türkiye genelinde özellikle devlet kanadı ile alakalı olarak işlemlerin hemen hemen tamamını e-Devlet sistemi üzerinden yapabilmekteyiz. Askerlik işlemleri ile alakalı olarak da devlet, süreçleri kolaylaştırabilmek için somut adımlar atarak sistemi ciddi anlamda geliştirdi demek yanlış olmaz sanırım. Şimdi sizlere e-Devlet üzerinden askerlik tecili bozdurma işlemi ile alakalı olarak bilgiler sunacak, en güncel sistem bilgilerini anlatacağız.

Askerlik Tecili Nedir?

Askerlik tecili, çeşitli gerçek nedenlere bağlı olarak askerlik çağına gelmiş gençlerin askerlik işlemlerini 4 seneye kadar erteleme işlemlerine verilen genel tabirdir.

Günümüzde özellikle gençlerin askeri sorumluluk bilinci ile alakalı olarak ciddi anlamda uzak bir psikoloji içerisinde olduklarını biliyoruz. Askerlik tecil işlemleri ile alakalı olarak bütün detaylar, bundan önceki dönemde sadece askerlik şubelerinden yapılabiliyordu. Nitekim zaman içerisinde devlet, insanları ve kurumlarını ciddi anlamda rahatlatmak için bu işlemlerin tamamını e-devlet projesi olarak sizlere sundu. Bundan böyle askerlik tecil işlemleri ile alakalı bozdurma işlemlerini de yine e-devlet sistemi üzerinden sorunsuz bir şekilde yapabilme şansına sahip olursunuz. Askerlik tecili ile alakalı olarak tüm bilgilerinizi ve celp döneminize dair bilgileri de yine enine boyuna analiz etme şansına sahip olacağınızı unutmayın.

Askerlik Tecili

e-Devlet Askerlik Tecili Bozdurma İşlemi Nasıl Yapılır?

e-Devlet sistemine kısa bir zaman dilimi içerisinde çok ciddi anlamda talep oldu. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan hemen hemen herkes, günümüzde şifresi ile birlikte aktif olarak e-Devlet sistemini sorunsuz bir şekilde kullanabiliyor. Hal böyle olunca da sitemiz içerisinde sizleri bu anlamda genele yönelik şekilde bilgilendirmek çok önemli. Şimdi sizlere aşamaları ile birlikte e-devlet üzerinden askerlik tecili bozma ile alakalı olarak elimizden geldiğince bilgiler sunma yoluna gideceğiz. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan bizlere danışarak daha kapsamlı bir şekilde bilgi edinme şansına sahip olursunuz. e-Devlet askerlik tecili bozma nasıl yapılır sorusunun yanıtı aşağıdaki gibidir;

  • Öncelikle e-Devlet sistemine bilgisayardan ya da mobil uygulamanızdan giriş yapın.
  • Hesap girişi yaparak e-devlet şifrenizi ya da mobil imzanızı kullanarak e-Devlet profilinizi açın.
  • e-Devlet profilinizi açtıktan sonra arama kısmına “Askerlik Tecili” yazarak altta çıkan seçeneklerden “Askerlik Tecili Bozma İşlemleri” sekmesini göreceksiniz, tıklayın.
  • Ardından aşama aşama sizden bilgiler isteyecektir. Askerlik hizmetini tamamlayan kardeşlerinizin TC bilgileri de dahil istenecek bilgiler net şekilde kendisini gösterir.
  • Askerlik tecil işlemleri için bilgisayarınızda ya da telefonlarınızda net vesikalık fotoğraflarınız olması gerekir. Tecil bozma işleminde bu fotoğrafı da yüklemeniz gerekir.
  • Akabinde son onaylama noktalarını işaretleyerek tamamen internet ortamından tecil bozma işleminizi sorunsuz bir şekilde yapabilme şansına da sahip olacaksınız.

Bu işlemleri sorunsuz bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde herhangi bir sorun olmaksızın askerlik tecili bozma işlemini yapmış olacaksınız. Tabi ki bundan sonra yapmanız gereken birkaç önemli işlem daha olduğunu söyleyelim.

e-Devlet Üzerinden Askerlik Tecilimi Bozdum, Ne Yapmalıyım?

e-Devlet sistemi bu işlemlerin ilk aşaması olarak kendisini gösterir. Bu neden dolayısı ile sonraki aşama çok daha fazla önem arz eden unsurlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz sanırım. Askerlik celp döneminde dahil edilmeniz için öncelikli olarak sağlık muayenesinden geçmeniz gerekir. ASAL yoklama işlemlerinin hemen ardından sistem size tecil bozma işleminiz tamamlanmıştır diye uyarı alacaksınız.

Sonrasında ise önceliğiniz sağlık muayenesi olarak kendisini gösterir. İşlemlerinizi yaptıktan hemen sonra en kısa süre içerisinde tam teşeküllü hastaneye giderek askerlik öncesi sağlık muayenesi yaptırmanız gerekir. Sonrasında ise bu aldığınız asker olmasında sakınca yoktur ibareli belge ile birlikte askerlik şubesine başvurmanız gerekir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.