SGK Bilgi

e-Devlet 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

26.04.2020
907
e-Devlet 1000 TL Sosyal Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bugün ki makalemizde sizlere e-Devlet 1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır sorusuna video olarak yardım edeceğiz. Tabi ki yine aynı zamanda bilgi edinmeniz için teorik bilgileri de sunma yoluna gideceğiz. Koronavirüs, dünya genelinde çok büyük bir kırmızı alarm anlamına geliyor ve ülkemizde de buna yönelik ciddi anlamda somut önlemler alınıyor. Bizler, elimizden geldiğince sizleri e-Devlet sistemine dair tüm konular ile alakalı olarak bilgilendirme yoluna gideceğiz. Öncelikle bu yardım parasının ne olduğu yönünde bilgiler sunmak istiyoruz.

Pandemi 1000 TL Sosyal Destek Yardımı Nedir?

1000 TL sosyal destek yardımı, koronavirüs kapsamında yasaklar nedeni ile insanların yaşantıları olumsuz etkilenmemesi için devlet tarafından sunulan nakdi yardımdır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kapsamında yapılan bu yardımlar, özellikle koronavirüs döneminde ciddi anlamda katı yasaklar uygulanması nedeni ile gündeme geldi. Devlet, hastalığın yaygınlaşmaması için birçok farklı işletmenin bu süreç içerisinde kapalı kalacağını açıkladı. Aynı zamanda gelen sokağa çıkma yasağı kuralları ile birlikte çok daha ciddi bir önlem süreci beraberinde geldi.

Devlet, zaman içerisinde kabine kararı ile birlikte zor durumda olan ailelere 1000 TL nakit yardımı yapma yoluna gitti. Üstelik bu nakit yardım, koronavirüs sosyal mesafe kuralları nedeni ile kişilerin evlerine kadar götürülüyor. Bu zamana kadar belli başlı miktarlarda yapılan yardım ilerleyen süreçte de yine hastalığın insanları etkilememesi amacı ile kontrol altında tutulacak.

Pandemi 1000 TL Sosyal Destek Yardımı Başvurusu

Pandemi, günümüz hayat şartlarını ciddi anlamda olumsuz etkiledi. Devlet, bu anlamda ciddi şekilde somut adımlar atarak birçok alternatif seçeneği bizlere sunuyor diyebiliriz. Devlet, insanlara bu anlamda kendi belirlediği şartlar ile birlikte 1000 TL dolaylarında bir destek yapma yoluna gidiyor.

Pandemi 1000 TL sosyal para yardımı destek başvurusu için e-Devlet sistemine bir başvuru formu eklendi. Tabi ki YouTube videosu olarak da bunu anlatan bir kanal mevcut. Bu kanalın verilerini sizlere sunarak öncelikle bilgi edinmeniz için elimizden geleni yapacağız.

  • e-Devlet uygulamasını ya da internet adresini açın.
  • Açtıktan sonra kişisel TC kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile giriş yapın.
  • Site ya da mobil uygulama üzerinde arama kısmına “pandemi” yazın.
  • Altında çıkan seçenekler içerisinde “Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu” seçeneğine giriş yapın. Başvuru ekranına direk gitmek için linki TIKLAYIN.
  • Bu ekranda sizden istenen birçok bilgi bulunacaktır. Öncelikli olarak kendi TC bilgilerinizi, hane halkının sayısını ve hane halkının gelir durumunu belirtiniz.
  • Sizden ekstra olarak fatura bilgileri ve hane içerisindeki diğer kişileri de eklemeniz için bilgiler istenir. Bu seçenekleri enine boyuna girin. Doğru bilgiler verin.
  • Sonrasında hanenizde bulunan kişileri ve gelir durumunuzu sözlü olarak bu başvuru kutucuklarına işaretleyiniz.
  • Ayrıca sizde en alt kısımda istenecek olan IBAN bilgilerini doğru girin. Bu sayede banka hesabınıza ödeme sorunsuz bir şekilde gelecektir.
  • Akabinde eviniz hanesinde bulunan kişileri de yine e-Devlet TC kimlik numaraları ile eklemenizi isteyecektir. Nüfusu evinize kayıtlı olan kişilerin tamamını bu noktada giriniz ve başvurunuzu tamamlarınız.

1000 TL Pandemi Sosyal Destek Yardımı Nasıl Verilecek?

Devlet, bu anlamda sizlere 1000 TL destek başvurusu için e-Devlet gibi bir imkan sunuyor. Bu başvuru ekranının en sonunda IBAN numarası bilgisi de sizden isteniyor. Burada istenen Hesap Adı kısmına IBAN numarasını sahibinin ismini ve alt kısma ise IBAN numarasını yazın.

Yardım başvurunuzun onaylanması durumunda 1000 TL yardım ödeneği doğrudan sizlerin hesabına yapılacaktır. Eğer bu bilgiyi girmez iseniz ve başvurunuz yine de onaylanırsa VEFA DESTEK GRUPLARI tarafından yardım paraları evinize kadar gelecektir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.