Emekli Memur Dropshipping Yapabilir Mi?

Emekli memur  Dropshipping yapabilir mi sorusunu soranlar için bu konuya değinen bir yazı hazırladık. Amazon ve diğer büyük E-Ticaret sitelerinden elde edilen satış kârı mantığıyla çalışan bu sistem, ev ortamında freelance olarak kolayca yapılabiliyor. Hal böyle olunca eğitmenler tarafından verilen dersler sayesinde kişiler kendi menfaatleri doğrultusunda işler yapabiliyorlar.

Memurun normal şartlar altında  Dropshipping  yapması uygun görülmemektedir. Ancak kuralları doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde her türlü işlemi kolayca yapabilirsiniz. Memur olup sonrasında emekli olanlar için de aynı şeyler geçerli diyebiliriz. Gelirin bir noktadan sonra vergi sınırları içerisine girmesi söz konusu olabilir.

Yıllık bir işten elde ettiğiniz gelir 12.000 TL oluyorsa bu durumda evlet tarafından uygulanan vergi politikasını gündeme getirmeniz gerekiyor. Memurun yapmasından ziyade, emekli bir memurun bu işi yapması daha da yasal sınırlar içerisinde yer alıyor. Kişilerin emekli olduktan sonra çalışması zaten yasalar tarafından korunan bir hak olarak karşımıza çıkıyor. Dropshipping yapmak istiyorsanız, her şeyi kuralına uygun yapmanızı öneriyoruz. Bu sayede risk oranını sıfıra indirebilirsiniz.

Emekli İnternetten Ek Gelir Elde Edebilir Mi?

Emekli ek gelir elde edebilir mi sorusunu soranlar için yine kanunlar hükmünde cevaplar vereceğiz. Emekli olduktan sonra yine yeterli duyularınız ve gücünüz varsa işler yapabilirsiniz. Emekli olunması durumunda hakların daha da arttırıldığı görülmektedir. Eğer emekli olduysanız ve E-Ticaret üzerinden gelir elde etmek istiyorsanız önünüzde herhangi bir engel bulunmuyor. Tek dikkat etmeniz gereken unsur, kişilerin menfaatlerini korumaktır. Bu gibi konulara ilgi duyuyorsanız burada yer alan yazımızı muhakkak okumanız gerekiyor.

Emekli Olmadan Bu Gibi İşleri Yapmanın Sakıncası Ne?

Emekli olmadan önce bu gibi işlerin yapılması sizleri zora sokabilir. Özellikle bir kişinin kanıtlarla birlikte sizi bir mevkiye şikayet etmesi durumunda hakkınızda soruşturma açılabilir. Bu da memuriyet hakkınızı kaybetmenize varıncaya kadar sorun yaşamanıza neden olabilir. Emekli olmadan evvel resmen gelir elde etmek maksadıyla yapılan işlerden uzak durmanızı öneriyoruz. Emekli olma hali meydana geldikten sonra sorunları geride bırakırsınız ve biraz daha özgür olursunuz. Emeklinin çalışması konusunda kanunların çizdiği sınırlar bir hayli geniş.

 

Bilgi Paylaştıkça Artar!!! Sende Paylaş

SGK Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (İlk Puan Veren Siz Olun)
Loading...

SGK Uzmanına Sorunuzu Sorabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir