EKPSS Tercihleri Ne Zaman? EKPSS Atama Açıldı Mı?

EKPSS tercihleri ne zaman sorusunu soran büyük bir kitle bulunuyor. Engelli Personel Seçme Sınavı tercihleri için gün sayan enelli memur adayları, 2018 EKPSS tercihleri ne zaman sorusuyla yatıp kalkıyor. Hükumet tarafından seçim öncesinde yapılan açıklamalara göre EKPSS atama tarihleri konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız. EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak sorusunu soran engelli memur adayları için güncel bir EKOSS atama tarihi açıklamasının olmadığını belirtelim. ÖSYM EkPSS tercihleri hakkında hiçbir bilgi paylaşmadı. Bizler bu yazımızda sizlere geçmişte devlet büyükleri tarafından yapılan açıklamalara bağlı olarak bir bilgi sağlayacağız. 22 Nisan EKPSS tarihinden bu yana engelli memur adayları neredeyse çıldırma noktasına erişti. Facebook başta olmak üzere, çeşitli sosyal medya gruplarında birlik olan engelli memur adayları bu sınava istinaden EKPSS tercihlerinin erkene alınması konusunu hükumet ile görüşmek istiyor. Bu çabalarının boşa çıkmaması dileğiyle, dilerseniz geçmişte yapılan açıklamalara göre 22 Nisan EKPSS tercihleri ne zaman sorusuna cevap bulmaya çalışalım.

EKPSS tercihleri ne zaman sorusuna an itibariyle verilecek net bir cevap bulunmuyor. Devlet, günümüz sorunları göz önünde bulundurulduğunda halen güncel devlet sorunlarıyla baş etmeye çalışıyor. Engelli memur tercihleri muhakkak ki bu devlet politikasının gündeminde yer almaktadır. Engelli memur adaylarının devlete karşı isyanda bulunması, şikayetçi olması kesinlikle doğru olmayan bir eylemdir. Engelli memur atamaları için devletin muhakkak çabaları bulunmaktadır. Son dönemlerde yaşanan ciddi kamu personeli kaybı sonrasında, devletin bu boşluğu doldurmak istemesi muhakkaktır.  EKPSS atama tarihleri yılın son üç ayında açıklanacak şeklinde bir açıklama bulunuyor.

EKPSS Atama ve Tercih ne zaman? Engelli Memur Atamaları! ı

EKPSS atmaları Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklama ile netleşmişti. Yılın son 3 ayında EKPSS atma müjdesini veren eski başbakan yeni meclis başkanı Binali Yıldırım, binlerce insanın umudu konumuna geldi. Zaman gittikçe yaklaşıyor. EKPSS tercihleri bu yıl olacak mı sorusunu soranlar için kesinlikle “evet” cevabını verebiliriz. Kim ne kadar alınacak diye soranlara ise 2500 engelli memur alımı yapılacağı bilgisini sunalım. 2018 EKPSS atma bünyesinde 5 bin engelli memur alımı yapılacağı bilgisi paylaşılırken, Nisanda yapılan atama ve EKPSS kura ile birlikte bunun yarısı kamu personellerine yerleşti. EKPSS atma tercihleri ne zaman sorusuna net bir cevap verdikten sonra dilerseniz konuyu ayrıntılara bölelim.

Binali Yıldırım EKPSS Atama Tercihleri Ne Zaman Sorusuna Cevap Verdi!

Binali Yıldırım EKPSS atmaları konusunda belli bir açıklama yaptı. Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamalara göre bu yılın son çeyreğinde geriye kalan 2500 memurun daha ataması yapılacak. Bu söz verildiyse, gereğinin yapılacağını temenni ediyoruz. EKPSS tercihleri ne zaman diye soran engellilerin bir iki ay daha dişini sıkması mutlu neticeye ulaşmalarında faydalı olacaktır. Recep Tayyip Erdoğan EKPSS konusuna değinen bir metin ile geçtiğimiz günlerde engelli memur adaylarına müjde vermişti. 100 günlük eylem planı bünyesinde engellilere 6 temel maddede sağlık raporu, engelsiz otobüs, istihdam ve gençlik faaliyetleri üzerine vaatler sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli memur atamaları konusunda net bir şey demese bile; ciddi rakamlarla kamu engelli istihdamı konusunda büyük rakamlar sundu.

EKPSS memur alımları ne zaman olacak sorusuna bir alt başlıkta, EKPSS atamaları hangi ayda şeklinde cevap sağladık. Engelli memur alımı zamanı olarak da adlandırabileceğimiz bu başlıkta net olmasa bile EKPSS tercih tarihleri yer alıyor.

EKPSS Atamaları ve Engelli Memur Alımı 2018’in Hangi Ayında Yapılacak?

EKPSS atamaları ne zaman hangi ayda yapılacak şeklinde soru soran engelli memur adaylarına, bu yılın son çeyreği olarak Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamaya bağlı olarak cevap vermek istiyoruz. Bu da Ekim-Kasım-Aralık olarak karşımıza çıkmaktadır. Engelli memur alımı hangi ayda diye soranlara bu ayları örnek verebiliriz. Hükumet yoğun talebe ilişkin daha erken adım atmayı planlıyor olabilir. Engelli memur atamalarının öne alınması konusunda muhakkak talebe sessizlik olmayacaktır.

EKPSS Kadrosu Artacak Mı? EKPSS Alımları Artabilir Mi?

EKPSS memur alım sayısı an itibariyle 2500 civarında seyrediyor. Bu puanlama usulüne göre, çeşitli eğitim dallarına göre dağıtılacaktır. EKPSS atanacak kişi sayısı üzerinde kadro artışı engelliler için büyük bir istek. Bu konuda CİMER’e yapılan başvurularda EKPSS kadrolarının arttırılması yönünde bir çalışmanın olmadığı bilgisini paylaşalım. EKPSS kadrosu artacak mı sorusunu soranlar için ne yazık ki şu an için müjdeli bir haber veremiyoruz. Hükumet kanadına iletilen engelli memur alımlarının arttırılması yönündeki talepler olsa bile, henüz bir hareketlilik olmadığı bilgisini paylaşmak gerekir.

Açıktan Engelli Memur Alımı Yapılıyor! Açıktan EKPSS Memur Alımı Nasıl Öğrenilir?

Açıktan memur alımı yapan bir sürü devlet kurumu bulunuyor. Açıktan engelli memur alımı yapan kurumların takibini yapmak çok ama çok kolay. Bunun için buraya tıklayarak Devlet Personel Başkanlığı engelli memur alım sayfasına gidebilirsiniz. Fareyi kullanarak sayfayı kaydırın, alt kısımda açıktan EKPSS memur alımı ilanları bulunmaktadır. Her ilan burada yer almaktadır.

İŞKUR Engelli Alımları Neden İptal Oluyor?

İŞKUR engelli iş ilanlarının iptal olması konusu hemen her EKPSS atma bekleyen kişi tarafından merak edilmektedir. Ortada dolaşan bir dedikoduya göre bu kadrolarında EKPSS atama sayıları içerisinde dahil edileceği ihtimali bulunuyor. Ancak bu şu anda sadece bir dedikodu. Belki de doğrudur. Ancak henüz resmi bir açıklama yok.

EKPSS puanıyla atanır mıyım tarzı sorularınız varsa hemen alt başlığımızı okuyun. EKPSS atanır mıyım sorusunun cevabı burada yer alıyor.

EKPSS “60,70,80” PUANLA ATANIR MIYIM? DİYE YORUM YAZIN, HEMEN CEVAP VERELİM!

Bilgi Paylaştıkça Artar!!! Sende Paylaş

SGK Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

SGK Uzmanına Sorunuzu Sorabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir