E Devlet SSK Sorgulama Nasıl Yapılır? – SSK Sorgulama

E-Devlet SSK sorgulama işlemi için internet üzerinden SSK sorgulama hizmeti sunmaktadır. SSK sorgulaması yaparak, 4A statüsü altında bulunan kişiler sigorta durumlarını öğrenebilirler. SSK sorgulama internetten kolayca yapılabilmektedir. SSK sorgulama E-Devlet üzerinden yapılırken herhangi bir ekstra ücret alınmamaktadır. E-Devlet SSK öğrenme hizmeti kapsamında alınan tek ücret E-Devlet şifre alma ücretidir.

Bir kez bu şifreyi aldıktan sonra, dilediğiniz zaman sisteme adınıza giriş yaparak SSK sorgulaması yapabilirsiniz. Sadece bunları yapmanıza da olanak vermeyen E-Devlet sorgulama hizmetleri sayesinde adınıza açılan davalara varıncaya kadar hemen her şeyi öğrenebilirsiniz. SSK sorgulaması için E-Devlete giriş yapmalı, sonrasında ilgili hizmet birimine ilerlemeniz gerekmektedir.

4A sorgulama olarak da bilinen bu hizmet, 4A sigorta sorgulama olarak lanse edilmektedir. Bu da yine Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan bir hizmettir. Eğer sisteme giriş yapmak için E-Devlet şifre alma ve giriş yapma konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız hemen aşağıda sizlere sunulan link üzerinden, Videolu E-Devlet şifre alma içeriğimize gidebilirsiniz. Bu sayede şifreyi nasıl, nereden ve kaç lira karşılığında alabileceğinizi öğrenip hemen sorgulama yapmak üzere bir E-Devlet şifresi edinebilirsiniz.

E Devlet SSK Sorgulama

E-Devlet sigorta sorgulama hakkında üç temel sigorta dalına ait tüm sorgulamaları yapmanıza olanak vermektedir. E-Devlet sigorta durumu sorgulama işleminde kişinin sigortalı olmasına ilişkin hemen her türlü detay yer almaktadır. Bu noktada sigorta pirim günlerinden, sigorta sahibine varıncaya kadar hemen her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

4A SSK sogrulama E-Devlet aracılığıyla yapıldığı takdirde, kişinin işçi sendikaları da sorgulama ekranına çıkmaktadır. İşçi sigortası sorgulama internet üzerinden yapılırken, devlete iletilen hemen her türlü bilgi yine sigorta muhatap kişisine de sunulmaktadır.

E-Devlete Nasıl Girilir? E-Devlete Giriş Nasıl Yapılır? (video)

İşçiyim sigortam yatıyor mu sorusunu soranlara cevap olması maksadıyla, çalışıyorum sigortamı sorgulamak istiyorum diyenleri de hesaba katarak 4A SSK sorgulama ile hangi bilgilere ulaşabileceğiniz konusuna değinelim. E-Devletten SSK sigorta sorgulama yapmanız durumunda aşağıdaki bilgilerin tamamı size sunulacaktır.

 • Kişisel bilgiler (sigortalının)
  • Adı Soyadı
  • Kimlik numarası
  • SGK sicil no
  • Sigorta durumu
  • İşe başlama tarihi
 • İşçi sendikalarına üyelik işlemleri,
 • Demir yolu hattında çalışma belfesi sorgulama,
 • 4A Sigortalı tescil kaydı tespit
 • SGK tescil ve hizmet dökümü

SSK sorgulama E-Devlet üzerinden yapıldığı takdirde, yukarıdaki SSK sorgulama sistem bilgileri yer almaktadır. Buradan hemen her E-Devlet profili olan vatandaş sorgulama yapabilmektedir.

E-Devlet SSK (4A) Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet SSK sorgulama ile çalıştığınız iş yerinin, size karşı yasal zorunluluğu olan sigorta yatırma işlemini yapıp yapmadığını görebilirsiniz. Emekli olabilmeniz durumuna istinaden bilgilere de kolayca erişebilirsiniz. E-Devlet işçi sigortası sorgulama ekranı üzerinden, SSK bünyesinde sigorta pirimi ödemesi alan herkes yer almaktadır.

SGK Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? SGK Prim Borcu

2022 Maaş Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama

İşçi SSK sorgulama E-Devlet üzerinden aşağıdaki adımlara bağlı olarak yapılmaktadır. E-Devlet sistemine güvenli olmayan internet ve bilgisayar siteleri üzerinden giriş yapmayınız. E-Devlet üzerinden SSK sorgulama adımları şu şekildedir:

 • Buraya tıklayarak E-Devlet SSK sorgulama ekranı sitesine ulaşın.
 • Sonrasında “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayın.
 • Sonrasında kimlik numaranızı ilgili boşluğa tuşlayın.
 • Son olarak PTT üzerinden aldığınız, (almayı bilmiyorsanız yukarıda link verdik.) E-Devlet giriş şifresini ilgili bölüme tuşlayın.
 • Sisteme giriş yap dedikten sonra, size 4A sigorta sorgulama sonucu gösterilecektir.

4A SSK  Sigorta Sorgulama E-Devletten Başka Nerede Yapılır?

SSK sigorta sorgulama E-Devlet üzerinden yapılamıyorsa, bu durumda ilgili kuruma başvuru yapmak gerekmektedir. Ancak uzun yıllar boyunca takip gerektiren bu sigorta pirim sistemi için E-Devlet şifresiyle SSK sorgulaması yapmayı öğrenmek size fayda sağlayacaktır. Eğer yine de E-Devlet üzerinden sorgulama yapamıyorsanız, bu durumda en yakın Sosyal Güvenlik Kurumu içerisine gitmeniz gerekir. Orada bilgi memurları ile görüşerek SSK sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Artar!!! Sende Paylaş

SGK Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

SGK Uzmanına Sorunuzu Sorabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir