Açıktan Memur Alımı İlanları Nereden Takip Edilir? Dışarıdan Memur Alımı İlanları!

Açıktan memur alımı ilanları ülkemiz genç nesli tarafından çok yakından takip edilmektedir. Dışarıdan memur alımı ilanları genellikle yerel internet siteleri tarafından paylaşılsa bile, devletin memur temini için paylaşımlarda bulunduğu bir platform bulunmaktadır. KPSS’siz memur alımı takibi yapmak isteyenler için sizlere bugün bu platformu anlatacağız. Devlet her vatandaşına karşı sorumluluk sahibidir. Buna ek olarak devletin her çalışanı da devlete karşı sorumludur. Bu nedenle devlet memur alımlarını çok ama çok sıkı takip etmektedir.

Açıktan memur alım ilanları nerede diye soranlara şöyle basit bir cevap verelim. Devlet, çatısı altında istihdam ettiği herkesi Devlet Personel Başkanlığı eğitim ve uygulamalarından geçirmektedir. Devlet bünyesinde çalışan ve çalıştırılacak olan her memurun ilanı buradan yapılmaktadır. Sizlerde açıktan memur alımı ilan takibi için bu başkanlığın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz. Açıktan engelli memur alımları da yine bu platform üzerinden yapılmaktadır.

Memur Alım İlanları

Açıktan memur ilanları arasında bugünlerde özellikle akademisyen atama ilanları yer alıyor. Ülkede yaşanan terör soruşturması sonrasında açık kalan kadrolara yetişmeyen personele destek vermek isteyen devlet yetkilileri, bu noktada durmadan akademisyen yönünde alımlar yapıyor. Açıktan memur alımları arasında birçok farklı ilan duyurulmaktadır. Ayrıca, Bu platform üzerinden sadece memur alımları da duyurulmaz. Birçok farklı kurumun istihdam raporları bu kurumun elinden çıktığı için Emniyet Müdürlüğü açıktan memur alımı konuları başta olmak üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri memur alımı ilanlarına varıncaya kadar hemen her türlü istihdam odağı bu başkanlık üzerinden duyurulmaktadır.

Açıktan Memur Alımı Nereden Takip Edilir?

Buraya tıklayarak, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesi içerisinde gidebilirsiniz. Orada sayfayı biraz aşağıya kaydırdığınızda, bugün açılan memur alım ilanları ve geçmişte açılan memur alımları görülecektir. Açıktan memur alımları sayesinde birçok farklı koldan istihdam odakları sağlanmaktadır. Açıktan memur alımı yapan kurumlar arasında aklınıza gelebilecek hemen her türlü devlet kurumu yer almaktadır. Ayrıca KPSS’siz memur alımı yapan kurumlarda bulunmaktadır. Bu konuya bir alt başlıkta değerlendireceğiz.

EKPSS’ye girdik ama daha tercihler açıklanmadı diyorsan, hemen tıkla EKPSS tercihleri isimli içeriğimize git!

Sayfanın alt kısmında kalan kısımda her güne dair memur alım ilanları yer almaktadır. Orada ki ilanları tıklayarak memur alım şartları konusunda düzenlenen şart metnini görebilirsiniz. Yeni bir tarayıcı sekmesinde, ilgili lana ait özellikler açılacaktır. Açıktan işçi ilanları ve süresiz işçi ilanları da yine bu platform içerisinde yer almaktadır. İşçiler, büro memurları, üniversite mezunları, akademisyenler ve daha birçok farklı meslek dalından insan devlet kadrosunda yer alabilmek için bu platformdan fayda sağlayabilir.

Belediye işçi ilanları devlet kadrosunda yer alma yolunda olduğu için de yine bu platform üzerinden ilanlara ulaşım sağlayabilirsiniz. Hem böylece ilk elden siz öğrenirsiniz, hem de şartları tam olarak okuyup anlama fırsatına sahip olursunuz.

KPSS’siz Açıktan Memur Alımı Var Mıdır? KPSS Şartsız Memur Alımı İlanları!

KPSS’siz açıktan memur alımı elbette ki vardır. Yukarıda verdiğimiz Devlet Personel Başkanlığı sitesi üzerinden bu ilanları kolayca takip edebilirsiniz. Ayrıca kurumların istihdam sayfalarına da bakmayı unutmayınız. KPSS olmadan memur olmak özel yetenek ve şartları taşıyorsanız uygundur. Örnek vermek gerekirse, KPSS şartsız memur alımı yapan kurumlar genellikle sertifika ve özel kurs belgeleri istemektedir. Ya da kendi içlerinde memur alım sınavı yapmaktadırlar. Bu nedenle KPSS olmasa bile, armut piş ağzıma düş şeklinde devlet memurluğuna yerleşme olanağınız yoktur.

Özelikle Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS olmadan memur alımı yapmaktadır. Ancak bu kurumların alacağı adamların KPSS olmasa bile kendilerine özgü özelliklere sahip olmaları gerekmektedir. Bunlar alınacak olan pozisyona göre değişmektedir. Bazı durumlarda kişisel sertifikalar istenirken, bazı durumlarda bilgisayar ve siber güvenlik üzerine sertifikalar istenmektedir.

Bilgi Paylaştıkça Artar!!! Sende Paylaş

SGK Uzmanımıza Soru Sormak için Tıklayın!

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Kişi puan verdi)
Loading...

SGK Uzmanına Sorunuzu Sorabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir